iOS 17 ukryje wrażliwe treści, zanim je wyświetlisz!

Nowy system iOS 17 może automatycznie blokować niechciane nagie zdjęcia za pomocą „Ostrzeżeń o wrażliwych treściach”.

Ukrywanie wrażliwych treści pod iOS 17 na iPhonie
Ukrywanie wrażliwych treści pod iOS 17 na iPhonie

Apple dodaje nową funkcję do iOS 17, która ma na celu automatyczne blokowanie przychodzących wiadomości i plików, które mogą zawierać poufne lub wrażliwe treści, takie jak nagość. Opcjonalne rozmycie można zastosować do poufnych obrazów wysyłanych w Wiadomościach, przez AirDrop, plakatach kontaktów dla aplikacji Telefon, wiadomościach FaceTime i aplikacjach innych firm. Ta funkcja zapobiegnie wyświetlaniu niechcianych obrazów przez dorosłych użytkowników iPhone’a. Cała nagość zostanie zablokowana, ale można ją zobaczyć, dotykając przycisku „Pokaż”.

Zobacz też: Apple opublikowało więcej informacji związanych ze skanowaniem zdjęć użytkowników

Ostrzeżenia o wrażliwych treściach działają podobnie jak funkcja bezpieczeństwa komunikacji, którą Apple dodała dla dzieci, przy czym całe wykrywanie odbywa się lokalnie na urządzeniu, więc Apple ani nikt inny nie widzi udostępnianych treści. Ostrzeżenia o treści wrażliwej to rozszerzenie opcji bezpieczeństwa komunikacji, które firma Apple wprowadziła dla dzieci w zeszłym roku.

Bezpieczeństwo komunikacji wykrywa i blokuje nagie obrazy, zanim dzieci będą mogły je zobaczyć, a wraz z ‌iOS 17‌ to również zostanie rozszerzone o AirDrop, ogólnosystemowy selektor zdjęć, wiadomości ‌FaceTime‌ i aplikacje innych firm.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Macrumors