Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Nowe narzędzia pozwalają programistom tworzyć aplikacje, które kontrolują zmotoryzowane uchwyty do telefonów śledzące ruchy Twojego zwierzaka.

Obraz przedstawiający schemat iPhone'a na zmotoryzowanym stojaku na telefon
iPhone na zmotoryzowanym stojaku na telefon | fot. Apple

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone’a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt domowych pod naszą nieobecność. Zgodnie z dokumentacją zamieszczoną na stronie internetowej Apple’a, programiści mogą korzystać z funkcji śledzenia zwierząt domowych za pomocą zmotoryzowanych stojaków na telefony, aby zidentyfikować i śledzić zwierzaka, gdy nie ma Cię w domu.

Jak zauważa firma, programiści mogą to osiągnąć za pomocą nowej platformy o nazwie DockKit, która może tworzyć „doświadczenia fotograficzne i wideo”, gdy iPhone jest zamontowany na zmotoryzowanym stojaku. Programiści mogą następnie użyć czegoś, co nazywa się Animal Body Pose API (interfejs programowania aplikacji), które jest w stanie identyfikować i śledzić zwierzęta za pomocą aparatu w telefonie. Jest również w stanie zidentyfikować pozę zwierzaka, w tym to, czy zwierzę siedzi, wstaje lub błaga o jedzenie.

Apple twierdzi, że łącząc DockKit z Animal Body Pose API, programiści mogą tworzyć aplikacje, które „automatycznie śledzą obiekty w wideo na żywo w 360-stopniowym polu widzenia, przejmują bezpośrednią kontrolę nad stojakiem w celu dostosowania kadrowania, bezpośrednio sterują silnikami i zapewniają własny model wnioskowania do śledzenia innych obiektów”.

Aby było jasne, śledzenie zwierząt domowych nie jest oficjalną funkcją systemu iOS 17, ale firma zapewnia programistom narzędzia potrzebne do tworzenia i uruchamiania własnych kamer dla zwierząt domowych zasilanych z iPhone’a.

Chociaż obrotowe uchwyty na iPhone’a istnieją już od dłuższego czasu, wbudowanie tej funkcji bezpośrednio w ekosystem Apple’a oznacza, że ​​możesz nie być zmuszony do korzystania z osobnej aplikacji, aby uchwyt, którego używasz, działał poprawnie.

Diagram pokazujący, jak iPhone można zamontować na zmotoryzowanej stacji dokującej i śledzić obiekty
Diagram pokazujący, jak iPhone można zamontować na zmotoryzowanej stacji dokującej i śledzić obiekty | fot. Apple

Wygląda na to, że Apple ma szersze ambicje dotyczące korzystania z iPhone’a podczas zadokowania: wprowadza także nową funkcję dokowania o nazwie StandBy (Czuwanie), która zamienia iPhone’a w inteligentny wyświetlacz, gdy jest ładowany i przechylony na bok.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple, | The verge