Tamagotchi Uni z „metaverse świata Tamagotchi”

Nowe urządzenie Tamagotchi Uni nazywa się łączy się z Tamaverse, a dzięki dołączonej opasce można używać go jako zegarka na rękę.

Tamagotchi Uni
Tamagotchi Uni | Bandai Namco

Najnowsze urządzenie Tamagotchi Uni to nie tylko nowa zabawka, która pozwala opiekować się wirtualnym zwierzakiem – może również łączyć się z Tamaverse, które Bandai Namco opisuje w komunikacie prasowym jako „metawersum świata Tamagotchi”. „Fani mogą teraz grać razem z funkcjami Tama Arena, Tama Party, Tama Fashion i Tama Travel w Tamaverse, otwierając zabawę na skalę globalną”, czytamy o Tamagotchi Uni.

Urządzenie może łączyć się z Wi-Fi, co oznacza, że można potencjalnie spotkać się z innymi Tamagotchi z całego świata. Ale nie ma żadnej bezpośredniej komunikacji między graczami, jak w innych środowiskach metaverse’ów, takich jak Horizon Worlds Meta czy Fortnite Epic Games.

Być może bardziej namacalną funkcją Tamagotchi Uni jest to, że dzięki dołączonej opasce można go używać jako zegarka. Kto potrzebuje właśnie ogłoszonego systemu watchOS 10 dla zegarka Apple Watch, skoro można nosić Tamagotchi na nadgarstku?

Tamagotchi Uni będzie można zamówić w przedsprzedaży na Amazonie od dziś, a oficjalna premiera zapowiedziana jest na 15 lipca 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bandai Namco | The Verge