Pierwszy zwiastun serialu „Warszawianka” od SkyShowtime

SkyShowtime ujawniło oficjalny zwiastun i grafiki postaci swojego pierwszego polskiego serialu „Warszawianka”.

Serial „Warszawianka” – Gryzelda (SkyShowtime, 2023)
Serial „Warszawianka” – Gryzelda (SkyShowtime, 2023)

Wreszcie możemy obejrzeć długo wyczekiwany zwiastun i grafiki postaci z pierwszego polskiego serialu oryginalnego serwisu SkyShowtime pt. Warszawianka. Pierwsze dwa odcinki Warszawianki będą miały swoją premierę w SkyShowtime 19 czerwca 2023 roku, a kolejne odcinki będą dostępne w każdy poniedziałek. Nowy serial z Borysem Szycem będzie liczył w sumie jedenaście 40-minutowych odcinków.

Warszawianka to serial fabularny opowiadający o tragikomicznych przygodach 40-letniego playboya Franka Czułkowskiego (aka „Czuły”) – miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie, znakomicie granego przez czołowego polskiego aktora Borysa Szyca.

Franek Czułkowski aka Czuły to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu bliskich z miasta. W serialu śledzimy jego perypetie, gdy stara się zrozumieć sens własnej egzystencji we współczesnym świecie.

Czułego otaczają najciekawsze postaci miasta, które są obecne w jego życiu. Rodziców Franka Czułkowskiego (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski) łączą burzliwe relacje z synem i między sobą. Elka (Maja Pankiewicz) to najlepsza przyjaciółka Czułego, która towarzyszy mu we wszystkich życiowych wzlotach i upadkach. A Sanczo (Piotr Polak) to przyjaciel, z którym Franek często włóczy się po Warszawie.

Gryzelda (Marianna Zydek) to serce Kawiarni Warszawskiej – miejsce na mapie stolicy należące do Czułego, gdzie bawią się najciekawsze postaci miasta. Zosia (Zofia Wichłacz) to wyjątkowa osoba w życiu Franka, która pomaga mu stać się bardziej kolorowym i zrównoważonym. Nina (Milena Goździela), ukochana córka Czułego, jest jedyną osobą, która może sprowadzić go na ziemię. Ona sprawia, że jest szczęśliwy i czuje się winny w tym samym czasie.

Wybrane postacie z serialu „Warszawianka”
Wybrane postacie z serialu „Warszawianka”

Serial SkyShowtime Original pt. Warszawianka wyreżyserował Jacek Borcuch, a scenariusz napisał Jakub Żulczyk (Ślepnąc od świateł). Operatorem zdjęć jest Piotr Uznański. W serialu występuje Borys Szyc, a oprócz niego w obsadzie znaleźli się Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Marta Ścisłowicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Tomasz Włosok, Maja Pankiewicz i Milena Goździela. Producentem jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Wybrane postacie z serialu „Warszawianka”
Wybrane postacie z serialu „Warszawianka”

Film zrealizowano w całości w Polsce przy wsparciu finansowym ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obejrzyj zwiastun poniżej – aby go obejrzeć musisz zaakceptować oświadczenia, ponieważ nałożono na niego ograniczenia wiekowe:

SkyShowtime jest dostępny za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyShowtime na urządzenia firmy Apple (iOS), tvOS, Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung oraz za pośrednictwem strony internetowej skyshowtime.com. Miesięczna subskrypcja SkyShowtime to 24,99 zł (bez reklam), z siedmiodniowym bezpłatnym okresem próbnym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SkyShowtime