Dzięki Safari zamienisz każdą stronę w aplikację

Każda strona internetowa może być teraz aplikacją dzięki nowej funkcji Safari pod macOS Sonoma – znana funkcja iPhone’a wreszcie trafi na Maca.

macOS Sonoma - podgląd ekranów na różnych komputerach Mac

Przyćmiony przez oszałamiający nowy zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro, Apple faktycznie zaprezentowało miedzy innymi zupełnie nowy system operacyjny macOS Sonoma na WWDC 2023, który jest pełen ciekawych funkcji. Nowa aktualizacja wygląda absolutnie fantastycznie, z kilkoma niesamowitymi nowymi wygaszaczami ekranu i niesamowitymi widżetami na pulpicie. Jedną z funkcji, która mogła umknąć Twojej uwadze, są aplikacje internetowe. Safari otrzymało dużą aktualizację z kilkoma nowymi zmianami i profilami przeglądania prywatnego, które pomogą ci oddzielić pracę od życia domowego, ale ciekawe są aplikacje internetowe.

Użytkownicy iPhone’a od dawna korzystają z funkcji Dodaj do ekranu głównego w witrynach, które nie mają aplikacji. Jeśli chcesz dodać stronę internetową do ekranu głównego swojego iPhone’a, możesz to zrobić, a teraz macOS ma tę samą funkcję. Aplikacje internetowe pozwolą Ci zamienić dowolną stronę internetową we własną aplikację, wraz z usprawnionym paskiem narzędzi, dla lepszego surfowania.

Przykładem zaprezentowanym przez Apple’a jest Pinterest, gdzie użytkownik może teraz utworzyć „aplikację” Pinteresta w swojej stacji dokującej wraz z ikoną dla szybszego dostępu. Kliknięcie go otwiera Pinterest w Safari, ale bez wszystkich typowych akcesoriów do przeglądania sieci. Według Apple’a aplikacje internetowe „zachowują się jak normalne aplikacje” i mogą być świetnym sposobem na uproszczenie korzystania z komputera Mac i poprawę dostępu do witryn bez konieczności poświęcania czasu i zasobów przez programistów na tworzenie aplikacji na komputer Mac, co prawdopodobnie nie jest aż tak wysoko na ich liście priorytetów.

Możesz zamienić dowolną stronę internetową w aplikację z menu Plik w systemie macOS, a nawet otrzymywać powiadomienia z aplikacji internetowych!

Na tegorocznej WWDC było bardzo wiele niesamowitych aktualizacji systemu macOS. Wyjątkowe wygaszacze ekranu z pewnością ucieszą wiele osób. Są to niesamowite krajobrazy animujące się w zwolnionym tempie, które płynnie przekształcają się w tło pulpitu po zalogowaniu – podobnie jak na Apple TV.

Kolejną długo oczekiwaną funkcją są widżety, które można teraz umieszczać bezpośrednio na pulpicie. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że możesz uzyskać dostęp do widżetów iPhone’a na komputerze Mac za pomocą funkcji Continuity bez konieczności instalowania aplikacji na komputerze Mac, na przykład wykonywania zadań na komputerze Mac w aplikacji na iPhone’a, takiej jak Pixelmator.

Wreszcie, wideokonferencje zostały znacznie ulepszone dzięki nakładce prezentera, która umieszcza Cię w centrum prezentacji w aplikacjach takich jak Zoom i Microsoft Teams podczas prezentowania treści.

macOS Sonoma pojawi się jeszcze w tym roku i jest już dostępny w wersji beta dla programistów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: