Vimeo kończy wsparcie dla aplikacji na Android TV i Apple TV

Aplikacje telewizyjne Vimeo w tym na Android TV i Apple TV nie będą już wspierane od 27 czerwca – wciąż będzie można przesyłać treści za pomocą AirPlay i Chromecasta.

Aplikacja Vimeo na telewizory
Aplikacja Vimeo na telewizory

Platforma do udostępniania treści wideo – Vimeo, niegdyś uważana za obiecującego konkurenta YouTube’a, ogłosiła w tym tygodniu, że zamyka wszystkie swoje aplikacje telewizyjne na rzecz przesyłania treści z innych urządzeń. Vimeo potwierdziło to na swojej stronie wsparcia, pisząc, że od 27 czerwca 2023 roku zakończy wsparcie dla wszystkich swoich aplikacji telewizyjnych. Obejmuje to aplikacje na następujące platformy:

  • Android TV i Google TV
  • Apple TV
  • Amazon Fire TV
  • Roku

Istnieje wyjątek dla aplikacji telewizyjnych dla przedsiębiorstw, ale konsumenci utracą dostęp do swoich aplikacji telewizyjnych od 27 czerwca. Obecnie niektórym użytkownikom wyświetla się wyskakujące okienko powiadamiające ich o zmianie.

Przeczytaj też: Vimeo obsługuje teraz filmy Dolby Vision HDR z iPhone’a 12

Dlaczego te aplikacje są likwidowane?

Vimeo wyjaśnia, że „od czasu do czasu” wycofuje „starsze produkty i funkcje, które nie są już zgodne z naszymi standardami”. Mając to na uwadze, Vimeo informuje, że korzystanie z aplikacji mobilnych firmy z przesyłaniem jest „lepszym doświadczeniem”.

Vimeo wskazuje zarówno na technologię Google Chromecast czy AirPlay, które są zintegrowane z wieloma telewizorami, Nest Hub i nie tylko.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Vimeo