3. część serii komiksów Artura Kurasińskiego tym razem o świecie e-commerce

W trzeciej części serii komiksów edukacyjnych „Róża, a co chcesz wiedzieć?” Artur Kurasiński wprowadza najmłodszych w świat e-commerce!

Róża, a co chcesz wiedzieć? — e-commerce (komiks edukacyjny dla dzieci)
Róża, a co chcesz wiedzieć? — e-commerce (komiks edukacyjny dla dzieci)

To już trzecia odsłona komiksu Róża, a co chcesz wiedzieć?, którego bohaterki, Róża i Malina, niezwykle ciekawe wszystkiego, co związane z technologią, poznają zasady funkcjonowania cyfrowej rzeczywistości. Tym razem wyruszają one w podróż do świata e-commerce, gdzie czekają na nie niezwykłe przygody, ale i spora dawka edukacji o bezpiecznych zakupach w Internecie. Trzecia edycja komiksu powstała we współpracy z partnerami merytorycznymi, których domeną jest e-commerce: CCC, Izba Gospodarki Elektronicznej oraz InPost.

XXI w. to era Internetu: e-commerce otacza nas ze wszystkich stron, a w sieci możemy kupić niemal wszystko. Miliony produktów są na wyciągnięcie ręki także dla najmłodszego pokolenia. Jednak, czy na pewno wie ono, jak bezpiecznie z korzystać z zakupów online?  

Najnowszy komiks edukacyjny, którego autorem jest Artur Kurasiński, to poradnik dla dzieci w wieku 8-12 lat poświęcony właśnie zawiłościom e-commerce. Tytułowa Róża i jej siostra, Malina, to uczennice szkoły podstawowej, które głodne są wiedzy o otaczającym ich świecie. Lubią zadawać dużo pytań i chłonąć naukę o najnowszych technologiach.

Dzięki rozmowom z rodzicami, przyjaciółmi oraz ekspertami mogą odkrywać tajemnice handlu online. W trzeciej części serii „Róża, a co chcesz wiedzieć” znajdziemy informacje, m.in. o tym, gdzie i na jakich urządzeniach możemy kupować w Internecie, w jaki sposób nadawać i zwracać paczki czy z jakich form płatności bezpiecznie jest korzystać. Dzięki Komiksowi młodzi czytelnicy dowiedzą się również tego, jak zamawiać produkty z troską o środowisko czyli czym jest ślad węglowy, recykling i jak kupować mniej, a mądrzej.

Komiks w łatwy i przystępny sposób przybliża dzieciom funkcjonowanie cyfrowego świata. Jest nieocenioną pomocą dla rodziców, którzy chcą wprowadzać swoje pociechy w świat handlu online i jednocześnie wspierać je w świadomym korzystaniu z jego dobrodziejstw.

Skąd pomysł na projekt?

Pomysłodawcą i jednym z autorów projektu jest Artur Kurasiński – przedsiębiorca, inwestor, obserwator oraz krytyk zjawisk cyfrowych i nowych technologii, autor gier oraz komisów edukacyjnych o nauce i technologii z serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”. Jest także twórcą jednego z najpoczytniejszych polskich blogów i podcastów kurasinski.com. Róża i Malina to tak naprawdę córki autora, którym zadedykował swoją serię edukacyjną. Za warstwę graficzną Komisu odpowiada natomiast Tomasz Minkiewicz – uznany polski rysownik i scenarzysta komiksowy, pisarz, satyryk i ilustrator.

To już trzecia odsłona naszego komiksu edukacyjnego, w którym Róża i Malina odkrywają świat technologii. Przygotowanie każdej publikacji to dla nas świetna zabawa, ale też zobowiązanie. Chcemy, aby nasze komiksy były wartościową dawką wiedzy, która nie tylko oswaja dzieciaki z digitalowym światem, podpowiada jak się w nim odnaleźć, ale również, jak mądrze z niego korzystać. 

— powiedział Artur Kurasiński

Partnerami merytorycznymi komiksu są CCC (omnichannelowy sklep oferujący obuwie, torby i akcesoria), Izba Gospodarki Elektronicznej (organizacja reprezentująca i wspierająca interesy firm związanych z rynkiem e-commerce w Polsce), oraz InPost (dostawca usług kurierskich oraz urządzenia Paczkomat). 

Gdzie szukać Róży i jej przygód? 

Wersję drukowaną Komiksu Róża, a o chcesz wiedzieć? Część trzecia można zakupić na stronie edukomiks.pl. Klubowicze CCC z kolei mogą liczyć na jego darmową wersję elektroniczną! Do Klubu CCC można dołączyć bezpłatnie na stronie firmy. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja prasowa