Technics AZ80 to godna propozycja dla audiofilów!

Najnowsze Technics EAH-AZ80 zostały zaprojektowane dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy szukają doskonałego dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych.

Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ80 True Wireless

Jak działają douszne słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ80, jakie mają funkcje, dla kogo sa przeznaczone, co je wyróżnia i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej? Spróbuję odpowiedzieć Wam na te pytania, po tygodniu testowania tego modelu. Marka Technics znana jest z produktów audio najwyższej jakości i należy do japońskiej firmy Panasonic, a najnowsze słuchawki AZ80 są najbardziej zaawansowanymi słuchawkami true wireless producenta, które zadebiutowały 18 maja 2023 roku wraz z nieco tańszym modelem EAH-AZ60M2.

Design i wykonanie

Wzornictwo słuchawek AZ80, to kontynuacja dotychczasowej linii producenta, z tą różnicą, że etui ładujące wyróżniono tutaj złotym logo marki. Trzeba przyznać, że całość jest bardzo porządnie wykonana a konstrukcja słuchawek jest bardzo wygodna. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie rozmiaru wkładki dousznej, a jest ich do wyboru aż siedem – XS1, XS2, S1, S2, M, L, XL (po wyjęciu z pudełka zamocowane są wkładki w rozmiarze M), można mieć pewność, że słuchawki będą pewnie leżały w uchu.

Zobacz także: Słuchawki RZ-B210W od Panasonica zaskakują wygodą i jakością!

Tak jak zapewnia producent, zostały idealnie wyprofilowane, aby łatwo dopasowywały się do ucha. Niskoprofilowa konstrukcja z naturalnym dopasowaniem do ucha zapewnia, że słuchawki świetnie się trzymają oraz są wygodne. Osoby uprawiające aktywnie sport również powinny być zadowolone, bo oprócz pewnego dopasowania słuchawki są odporne na wodę w stopniu odpowiadającym IPX4. Samo etui ładujące nie jest wodoodporne, więc nie należy ryzykować zalaniem go wodą.

Ten model słuchawek dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym. Same słuchawki są bardzo małe i dyskretne – z wkładką douszną w rozmiarze M mierzą zaledwie ok. 22 ✕ 27 ✕ 24 mm i są o 4 mm mniejsze od modelu AZ60M2, ale waga jest taka sama – każda słuchawka wazy po 7 g, a całość z etui ok. 50 g. Etui ładujące jest także bardzo małe i mierzy ok. 69 ✕ 36 ✕ 29 mm.

Umieszczanie słuchawek AZ80 w uchu i sterowanie dotykowe
Umieszczanie słuchawek AZ80 w uchu i sterowanie dotykowe

Już na pierwszy rzut oka widać, że jakość wykorzystanych materiałów jest bardzo dobra, jak przystało na produkt z wyższej półki. Smukłe, aluminiowe wykończenie z wygrawerowanymi logo Technics nadaje słuchawkom estetyczny wygląd i sprawia, że są przyjemne w dotyku.

Technics EAH-AZ80 - budowa słuchawki
Technics EAH-AZ80 – budowa słuchawki

Co ważne opakowanie, w którym otrzymujemy słuchawki jest wolne od plastiku, a w słuchawkach i etui z ładowarką zastosowano bioplastik DURATION™ pochodzenia roślinnego.

Najważniejsze cechy słuchawek Technics EAH-AZ80

ANC

Dual Hybrid Noise Cancellation – technologia eliminacji hałasów i szumów oraz przetwarzanie analogowe i cyfrowe, zapewniają niezakłócony dźwięk w najwyższej jakości. JustMyVoice™ – 8 oddzielnych mikrofonów oraz zaawansowana redukcja szumu wiatru izolują i wzmacniają mowę przy minimalizowaniu hałasu tła.

dźwięk Hi-Fi

Aluminiowe przetworniki 10 mm i unikatowa technologia akustyczna oferują szczegółowy, bogaty dźwięk. Harmonizator dostarcza dźwięku przestrzennego o mniejszych zakłóceniach. Wsparcie dla bezprzewodowego dźwięku LDAC™

24 godziny

Do 7 godzin odtwarzania przy włączonej funkcji ANC, 24 godziny podtrzymywania z etui. Szybkie ładowanie umożliwia odtwarzanie przez 70 minut.

Multipoint

Multipoint Bluetooth® – płynne przełączanie między maksymalnie 3 urządzeniami (np. komputerem, smartfonem i tabletem) przy użyciu funkcji najlepszych w swojej klasie.

Technologia dla najlepszej jakości dźwięku i wygody

Po włożeniu słuchawek do uszu i szybkim sparowaniu ich ze smartfonem, od razu czujemy odcięcie się od dźwięków z zewnątrz. Oczywiście stopień redukcji szumów można dostosować według własnych potrzeb w aplikacji mobilnej Technics Audio Connect. Na przykład tryb Ambient Mode pozwala wybrać, ile dźwięku tła ma być słyszalne, a tryb uwagi skupia się na mowie.

Parowanie słuchawek Technics EAH-AZ80
Parowanie słuchawek Technics EAH-AZ80

Za krystalicznie czysty dźwięk oferowany przez słuchawki odpowiadają aluminiowe przetworniki 10 mm ze stopu aluminium z technologią Free-edge i unikatowa technologia akustyczna – wszystko to zapewnia szczegółowy, bogaty dźwięk pozwalający uzyskać wyjątkowe wrażenia audio.

Słuchawki posiadają bardzo wiele ustawień, więc każdy może wybrać predefiniowane ustawienia lub skorzystać z funkcji dostrojenia, aby uzyskać naturalny dźwięk średniotonowy i potężny bas. Zastosowany w słuchawkach AZ80 harmonizator dostarcza z kolei dźwięku przestrzennego o mniejszych zakłóceniach.

Producent zapewnił także wsparcie dla bezprzewodowego dźwięku o wysokiej rozdzielczości – 96 kHz/24 bity w formacie LDAC podczas połączenia za pomocą technologii Bluetooth® ze zgodnym urządzeniem z systemem Android, ponieważ póki co system iOS nie wspiera tego formatu. Z kolei technologia Dual Hybrid Noise Cancellation wykorzystuje mikrofony z technologią eliminacji hałasów i szumów oraz przetwarzanie analogowe i cyfrowe, aby zapewnić niezakłócony dźwięk w najwyższej jakości hi-fi.

Budowa słuchawek EAH-AZ80
Budowa słuchawek EAH-AZ80
 1. Mikrofony do redukcji szumów
 2. Czujnik dotyku (L) (lewy) – obsługuj słuchawkę dotykiem
 3. Czujnik dotyku (R) (prawy) – obsługuj słuchawkę dotykiem
 4. Mikrofony do połączeń telefonicznych
 5. Wypukła kropka wskazująca L stronę
 6. Terminale ładujące
 7. Wkładki douszne – wybierz rozmiar, który zapewni najlepszą jakość dźwięku i komfort
 8. Czujniki noszenia – wykrywają, czy słuchawki znajdują się w uszach i odpowiednio wstrzymują/wznawiają odtwarzanie muzyki.

Oprócz doskonałego dźwięku, na uwagę zasługuje możliwość płynnego przełączanie się między jednocześnie 3 połączonymi ze słuchawkami urządzeniami (np. komputerem, smartfonem i tabletem) — możliwe to jest po raz pierwszy w słuchawkach bezprzewodowych. Do tej pory producenci oferowali przełączanie się między maksymalnie 2 połączonymi urządzeniami. W sumie można połączyć słuchawki z maksymalnie 10 urządzeniami, a ustawienie pozwala na jednoczesne połączenie z trzema wybranymi.

Budowa etui ładującego (stacji dokującej) słuchawek Technics EAH-AZ80
Budowa etui ładującego (stacji dokującej) słuchawek EAH-AZ80
 1. Pokrywa stacji dokującej
 2. Tabliczka znamionowa – zawiera numer modelu
 3. Złącze
 4. Dioda LED wskaźnika stanu stacji dokującej – wskazuje stan stacji dokującej
 5. Dioda LED wskaźnika stanu słuchawek – wskazuje stan słuchawek, kiedy znajdują się w stacji dokującej (na słuchawkach nie ma diod LED)
 6. Terminal ładujący – służy do ładowania za pomocą przewodu ładującego USB
 7. Styk ładowania Qi – służy do ładowania za pomocą sprzedawanej oddzielnie ładowarki bezprzewodowej zgodnej ze standardem Qi

Podczas połączeń telefonicznych lub za pomocą komunikatorów mobilnych niezawodna okazuje się technologia JustMyVoice™. Dzięki 8 mikrofonom (w obu słuchawkach, po 4 w każdej) i zaawansowanemu tłumieniu szumu wiatru słuchawki skutecznie odizolowują mowę od hałasu tła, zapewniając czyste i wyraźne połączenia głosowe.

Oczywiście można korzystać tylko z jednej słuchawki, pozostawiając drugie wolne. A czujniki dotykowe na każdej ze słuchawek (L i P) można dowolnie dostosowywać w aplikacji.

Aplikacja „Technics Audio Connect”

Aplikacja mobilna Technics Audio Connect zapewnia łatwe konfigurowanie, sprawdzanie poziomu naładowania baterii, wybieranie trybów dźwięku korektora, dopasowywanie poziomów redukcji szumów i dostosowywanie czujników dotykowych w tej intuicyjnej aplikacji.

Zrzuty ekranów z aplikacji Technics Audio Connect (ze słuchawkami AZ80)
Zrzuty ekranów z aplikacji Technics Audio Connect (ze słuchawkami AZ80)

Dzięki połączeniu ze słuchawkami dokanałowymi i dousznymi, kompatybilnymi z aplikacją (EAH-AZ80, EAH-AZ60M2, EAH-A800, EAH-AZ60, EAH-AZ40, EAH-AZ70W), słuchanie muzyki staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Oto najważniejsze funkcje aplikacji Technics Audio Connect:

 • Płynne parowanie – przewodnik ułatwiający parowanie ze smartfonem lub tabletem.
 • Dostosuj jakość dźwięku do swoich własnych upodobań – dzięki wielu ustawieniom wstępnym i korektorowi, który można dowolnie dostosowywać, możliwa jest modyfikacja jakości dźwięku według własnych upodobań.
 • Dostosowywanie kontroli dźwięku otoczenia – redukcja szumów i poziom dźwięku z zewnątrz mogą być regulowane w 100 krokach.
 • Znajdź słuchawki – można wyświetlić na mapie lokalizację, w której ostatnio odbywała się transmisja słuchawek. Ponadto, jeśli słuchawki znajdują się w zasięgu transmisji, można je ustawić w taki sposób, aby emitowały dźwięk.
 • Aktualizacje oprogramowania sprzętowego – utrzymują one słuchawki w najbardziej aktualnym stanie.
 • Ustawienia dla różnych funkcji – można wprowadzić ustawienia dla funkcji „Automatyczne wyłączanie zasilania”, która automatycznie wyłącza zasilanie, jeśli przez pewien czas nie ma żadnej aktywności, oraz dla włączania i wyłączania diody LED po podłączeniu itp.
 • Bardziej szczegółowe informacje – bezpośredni dostęp do instrukcji obsługi aplikacji oraz najczęściej zadawanych pytań.
Zrzuty ekranów z aplikacji Technics Audio Connect (ze słuchawkami AZ80) - wersja na Androida
Zrzuty ekranów z aplikacji Technics Audio Connect (ze słuchawkami AZ80) – wersja na Androida

Do działania aplikacji wymagany jest system Android 6.0 lub nowszy z aplikacją Google Play lub dla iPhone’a system iOS 12 lub nowszy. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Bateria i ładowanie

Słuchawki, w zależności od głośności odtwarzania i włączonych inteligentnych funkcji działa po pełnym naładowaniu do około 7 godzin odtwarzania przy włączonej funkcji ANC. Wraz z etui ładującym otrzymujemy do 24 godzin podtrzymywania. Szybkie ładowanie Qi umożliwia odtwarzanie przez 70 minut.

Stacja dokująca (etui ładujące) można ładować bezprzewodowo za pomocą popularnych ładowarek zgodnych ze standardem Qi.

słuchawkisłuchawki+ etui
Czas odtwarzania przy zasilaniu bateryjnym (LDAC)
Około 4,5 godzin (WŁ. NC)
Około 5,0 godzin (WYŁ. NC)
Około 16 godzin (WŁ. NC)
Około 17 godzin (WYŁ. NC)
Czas odtwarzania przy zasilaniu bateryjnym (AAC)Około 7,0 godzin (WŁ. NC)
Około 7,5 godziny (WYŁ. NC)
Około 24 godzin (WŁ. NC)
Około 25 godzin (WYŁ. NC)
Czas ładowania USB-C (25°C)Około 2,0 godzinOkoło 3,0 godzin
Czas ładowania bezprzewodowo QiOkoło 3,5 godziny
Szybkie ładowanie (15 minut, AAC)Około 70 minut (WŁ. NC)
Czas czuwaniaOkoło 9 godzin (WŁ. NC),
Około 15 godzin (WYŁ. NC, automatyczne wyłączanie zasilania nie działa)
Ładowanie słuchawek Technics EAH-AZ80 za pomocą kabla USB-C
Ładowanie słuchawek Technics EAH-AZ80 za pomocą kabla USB-C

Specyfikacja techniczna słuchawek Technics EAH-AZ80

wymiary słuchawki z wkładką M (szer. x wys. x gł.)ok. 22 ✕ 27 ✕ 24 mm
wymiary słuchawki etui (szer. x wys. x gł.)ok. 69 ✕ 36 ✕ 29 mm
wagaetui: 50 g, jedna słuchawka: 7 g
przetwornik (średnica w mm)10 mm
pasmo przenoszenia20 Hz–40 kHz (LDAC 96 kHz / 990 kb/s)
mikrofonmonofoniczny, mikrofon MEMS
czas odtwarzania (słuchawki)ok. 7,0 godzin (wł. redukcja szumów)
ok. 7,5 godziny (wył. redukcja szumów)
czas odtwarzania (słuchawki z etui)ok. 24 godzin (wł. redukcja szumów)
ok. 25 godziny (wył. redukcja szumów)
czas czuwania (słuchawki)ok. 9 godzin (wł. redukcja szumów)
ok. 15 godzin (wył. redukcja szumów, automatyczne wyłączanie zasilania nie działa)
ładowanie (etui)USB-C (ok. 2,5 h) lub bezprzewodowo Qi (3,5 h), słuchawki ładowane w etui ładującym
Bluetoothwersja 5.3, profile: A2DP, AVRCP, HSP, HFP, kodek: SBC, AAC, LDAC, zasięg do 10 m, Multi-Point: do 3 urządzeń jednocześnie, połączenie z maksymalnie 10 urządzeniami
wodoodpornośćodpowiednik IPX4 (tylko słuchawki)
technologiepodwójna hybrydowa redukcja szumów, JustMyVoice™, Dual Hybrid Noise Cancellation, hi-fi Technics, szybkie ładowanie
Zawartość opakowania słuchawek Technics EAH-AZ80
Zawartość opakowania słuchawek Technics EAH-AZ80

Zawartość opakowania

 • słuchawki L i P
 • stacja dokująca – etui ładujące (bezprzewodowe Qi i przez kabel USB-C)
 • przewód ładujący USB: Około 0,2 m (0,66 stopy) (wtyczka wejściowa: kształt USB typu C, 
  wtyczka wyjściowa: kształt USB typu C)
 • zestaw 7 wkładek dousznych: XS1, XS2, S1, S2, M, L, XL (zamocowane w rozmiarze M)
 • instrukcje

Podsumowanie

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Słuchawki technics EAH-AZ80 True Wireless to niewątpliwie najlepsze słuchawki douszne firmy Technics, jakie do tej pory wydano. Napakowane najnowszą technologią – zapewniającą najlepsze wrażenia audio, oferują krystalicznie czysty dźwięk i niesamowitą redukcję zewnętrznego hałasu. To doskonała propozycja dla melomanów, chcących cieszyć się doskonałą jakością muzyki w bezprzewodowych słuchawkach dousznych.

Niewątpliwie są to pełnoprawne słuchawki premium, stąd cena nie jest najniższa. Jednak za tę cenę otrzymujemy najlepszą technologię Technicsa i doskonałą jakość wykonania. Już po włożeniu słuchawek do uszu zostajemy odcięci od zewnętrznych hałasów i przeszkadzających dźwięków, a odtwarzanie muzyki możemy łatwo i szybko dostosować do swoich preferencji przez aplikację mobilną, która oferuje mnóstwo możliwości personalizacji.

Pisząc podsumowanie, ciężko było mi znaleźć wady dla tego modelu, więc jeśli ktoś z Was doszukał się jakichś niedoskonałości podzielcie się w komentarzu – chętnie to zweryfikuję. Póki co, są to dla mnie jedne z lepszych słuchawek true wireless obecnych na rynku modeli premium, w tym przedziale cenowym.

To co wyróżnia ten model, to przede wszystkim możliwość jednoczesnego połączenia z 3 urządzeniami, co jest nowością na rynku!

 • jednoczesne połączenie do 3 urządzeń
 • specjalna struktura akustyczna i wiodąca w kategorii redukcja szumów, zapewniają wyjątkowo czysty dźwięk
 • dużo możliwości dostosowania ustawień przez aplikacje mobilną Technics Audio Connect
 • wysokiej jakości materiały wykonania, wygodna konstrukcja
 • ładowanie bezprzewodowe
 • długi czas pracy na pełnym naładowaniu baterii ~7 godzin z włączoną redukcją szumów
 • brak wodoodporności dla etui ładującego

NASZA OCENA

9★

w 10-stopniowej skali (9/10)

Cena i dostępność

Cena i dostępność w Polsce, gdzie kupić najtaniej słuchawki Technics EAH-AZ80? Słuchawki dostępne są już w polskich sklepach z elektroniką.

Słuchawki bezprzewodowe Technics EAH-AZ80 w kolorze szarym i czarnym (wraz z etui ładującym)

Technics EAH-AZ80

od1249

stan na 9 września 2023 r.

Jeśli skorzystasz z naszego linku powyżej, otrzymamy niewielką prowizję. Dziękujemy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne