Tęskisz za BlackBerry? Oto BeepBerry!

Urządzenie o nazwie BeepBerry to kieszonkowy, przenośny komputer e-papierowy, przeznaczony do czatowania za pomocą Beepera.

Kieszonkowy komputer BeepBerry
Kieszonkowy komputer BeepBerry

Gadżety minionych epok powracają w nowym stylu, z niespodzianką. BeepBerry to przenośne urządzenie komputerowe w stylu BlackBerry z wyświetlaczem o wysokim kontraście i wysokiej rozdzielczości, który przypomina ekrany urządzeń z e-papierem. Mniej niebieskiego światła, bardziej przyjazne dla oka stukanie. BeepBerry jest wyposażone w dotykową, podświetlaną i klikalną klawiaturę oraz mini touchpad ułatwiający wprowadzanie danych i nawigację.

Zobacz tez: Koniec BlackBerry już 4 stycznia — tym razem naprawdę

To ukłon do fanów, którzy tęsknią za stukającymi klawiszami, wydającymi niekończące się dźwięki tik-tik-tik. Mały, ale pakowny BeepBerry to konfigurowalne urządzenie, które może obsługiwać Raspberry Pi Zero W z kompatybilnym niskoprofilowym, niewymagającym lutowania złączem.

Nazwany gadżetem do codziennego hakowania, programowalne urządzenie zaprojektowane przez Erica Migicovsky’ego, współzałożyciela Beepera, jest produktem pobocznym, który stał się produktem rynkowym jako przenośny komputer e-papierowy dla hakerów i fanów aplikacji Beeper.

Migicovsky mówi, że BeepBerry może również obsługiwać Raspberry Pi Zero W lub inne kompatybilne komputery jednopłytowe, takie jak Radxa Zero i MQ-Pro, o ile mają niskoprofilowe złącze bez lutowania. Dodatkową łączność można rozszerzyć za pomocą portów USB lub GPIO, takich jak LTE, 4G/5G, LoRA, Zigbee i GPS – aby wymienić tylko kilka – można rozszerzyć i podłączyć za pomocą portów USB lub GPIO.

BlackBerry i Beeper w jednym urządzeniu

BeepBerry można nazwać przenośnym komputerem, ale jak dotąd jego możliwości są bardziej dostosowane do usług czatu i sieci, takich jak iMessage, WhatsApp i Signal. Mimo to jest to podręczny cyberdeck, który można zhakować, na którym można uruchomić dowolną aplikację Linux działającą na Pi. Na podstawie testów przeprowadzonych przez zespół projektowy, na BeepBerry może również grać w gry bitowe, takie jak Gwiezdne wojny, a nawet sprawdzać pogodę w różnych miastach za pomocą migających szczegółowych informacji o stanie dnia.

Kieszonkowy komputer z e-papierem, zaprojektowany we współpracy z kolektywem technologicznym SQFMI, jest małym kolegą aplikacji Beeper Erica Migicovsky’ego, która jest uniwersalnym oprogramowaniem do czatowania, które integruje wszystkie usługi czatu w jednej aplikacji.

Budowa BeepBerry
Budowa BeepBerry

Wewnątrz Beepera czeka na Ciebie uporządkowana skrzynka odbiorcza użytkowników, ponieważ łączy wszystkie okna czatu z różnych aplikacji, takich jak Whatsapp, Messenger, Twitter, iMessage, Android SMS i Telegram – dzięki czemu nie trzeba przełączać się między oknami, aby sprawdzić inne wiadomości.

Schemat budowy BeepBerry
Schemat budowy BeepBerry

W ten sposób użytkownicy mogą śledzić wszystkie przychodzące wiadomości, a Migicovsky i jego współpracownik Brad Murray dodają przycisk wyszukiwania, aby użytkownicy mogli łatwo znaleźć wiadomości, których szukają. Instalując Beepera na BeepBerry, użytkownicy przypominają sobie złote czasy BlackBerry i Beepera jednocześnie, wyciągając komputer z e-papierem z kieszeni, aby napisać odpowiedź lub przeczytać wiadomości bez wytężania wzroku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: designboom | < ahref='https://beepberry.sqfmi.com/' target='_blank' rel='nofollow'>BeepBerry