OpenAI wydało oficjalną aplikację „OpenAI ChatGPT” na iPhone’a

Oficjalna aplikacja „OpenAI ChatGPT” na iPhone’a (iOS) dostępna jest do pobrania, ale uważaj na nieoficjalne apki!

Ikona oficjalnej aplikacji mobilnej OpenAI ChatGPT
Ikona oficjalnej aplikacji mobilnej OpenAI ChatGPT

ChatGPT od OpenAI jest dostępny w internecie i został udostępniony na urządzenia z systemami iOS/iPadOS za pośrednictwem wielu aplikacji innych firm, z których wielu blisko jest do aplikacji oszukańczych, ale ta legalna wersja o nazwie OpenAI ChatGPT zapewni użytkownikom bezpieczny sposób korzystania z ChatGPT na smartfonach. Aplikacja nie jest dostępna jeszcze we wszystkich regionach, więc łatwo się naciąć i pobrać podejrzaną apkę.

Oszuści zalali sklep App Store fałszywymi lub niedoskonałymi aplikacjami ChatGPT, ale oficjalna aplikacja od OpenAI jest najbardziej pewna i daje możliwość obsługi zapytań tekstowych i głosowych.

W kwietniu ujawniono falę aplikacji do czatowania z AI (sztuczną inteligencją), które zapewniały, że oferują usługi podobne do ChatGPT. Podczas wyszukiwania słów kluczowych, takich jak „OpenAI” czy „ChatGPT” w sklepie App Store pojawiło się wiele aplikacji z tytułami i logo, które naśladują lub bardzo przypominają logo OpenAI — firmy, która stworzyła ChatGPT.

Jednak OpenAI ogłosiło dopiero w czwartek 18 maja 2023 roku, że stworzyło i uruchomiło oficjalną aplikację OpenAI ChatGPT na iPhone’y. Wersja na Androida pojawi się w przyszłości, więc w sklepie Google Play nie znajdziemy jeszcze oficjalnej aplikacji od OpenAI.

Aby mieć pewność, że aplikacja pochodzi od OpenAI sprawdź sprzedawcę – powinien to być OpenAI, L.L.C a nazwa aplikacji OpenAI ChatGPT. Upewnij się, że pobierasz aplikację, korzystając ze zweryfikowanego linku, podawanego przez zaufane źródła, takie jak nasze. Poniżej możesz zobaczyć obecny zrzut ekranu ze strony aplikacji ze sklepu App Store.

Zrzut ekranu ze strony aplikacji OpenAI ChatGPT w sklepie App Store
Zrzut ekranu ze strony aplikacji OpenAI ChatGPT w sklepie App Store

W polskim sklepie App Store nie można jeszcze pobrać oficjalnej aplikacji od OpenAI, więc aby to zrobić w tym momencie, trzeba zalogować się na przykład na amerykańskie konto Apple ID. Firma planuje wprowadzić aplikację na inne rynki w nadchodzących tygodniach. W aplikacji będą pojawiać się ciągłe ulepszenia funkcji i bezpieczeństwa w oparciu o opinie użytkowników. Obecnie – zanim pojawi się aplikacja w polskim sklepie App Store i Google Play — rekomenduję jednak korzystać z oficjalnej aplikacji Bing Microsoftu, aby testować czata GPT.

ChatGPT to chatbot oparty na sztucznej inteligencji, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do odpowiadania na pytania i udzielania porad na wszystkie tematy. OpenAI twierdzi, że ChatGPT może pomóc we wszystkich następujących kwestiach:

  • Natychmiastowe odpowiedzi: uzyskaj dokładne informacje bez przeglądania reklam lub wielu wyników.
  • Dostosowane porady: szukaj wskazówek dotyczących gotowania, planowania podróży lub tworzenia przemyślanych wiadomości.
  • Kreatywna inspiracja: generuj pomysły na prezenty, szkicuj prezentacje lub napisz idealny wiersz.
  • Profesjonalny wkład: zwiększ produktywność dzięki opiniom na temat pomysłów, podsumowaniu notatek i pomocy technicznej w interesującym cię temacie.
  • Możliwości nauki: odkrywaj nowe języki, współczesną historię i nie tylko we własnym tempie.
  • Historia jest synchronizowana na różnych urządzeniach, dzięki czemu możesz zobaczyć swoje interakcje ChatGPT zarówno w internecie, jak i na urządzeniach z systemem iOS, i integruje system rozpoznawania mowy Whisper.

Aplikacja OpenAI ChatGPT jest bezpłatna, ale kosztuje 19,99 USD miesięcznie za usługę ChatGPT Plus. Ta sama cena jest dostępna przez internet, a Plus zapewnia dostępność nawet przy dużym zapotrzebowaniu, oferuje krótszy czas reakcji i priorytetowy dostęp do nowych funkcji, takich jak GPT-4, bardziej zaawansowana wersja ChatGPT.

OpenAI podkreśla kilka cech wszechstronności ChatGPT, w tym uzyskiwanie natychmiastowych odpowiedzi bez kłopotliwego poruszania się po reklamach lub wynikach wyszukiwania. Jednak pomimo wzmianki o otrzymaniu „dokładnych informacji”, ostrzeżenie w aplikacji nadal informuje użytkowników, że bot może czasami podawać nieprawidłowe dane.

Zrzuty ekranów z oficjalnej aplikacji mobilnej OpenAI ChatGPT
Zrzuty ekranów z oficjalnej aplikacji mobilnej OpenAI ChatGPT

Do korzystania z aplikacji OpenAI ChatGPT wymagane jest konto OpenAI. Apkę można pobrać z amerykańskiego sklepu App Store. Wymaga iPhone’a z systemem iOS 16.1 lub nowszym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI