Canon PowerShot V10 to minikamera dla twórców wideo

Nowy minimalistyczny PowerShot V10 od Canona, to niezwykle poręczna alternatywa dla opcji aparatu w smartfonie.

Canon PowerShot V10

To zaskakujące, że coraz więcej osób korzysta z prawdziwych aparatów cyfrowych, a nie tylko smartfonów, do nagrywania wideo i robienia zdjęć. Ale wystarczy wejść na TikToka, aby przekonać się, że ten dawny podstawowy gadżet faktycznie „powraca” dla osób z pokolenia Z, które nie chcą być zbytnio przywiązane do swoich telefonów, ale nadal chcą robić zdjęcia i nagrywać filmy, które mają lepszą jakość. Nie jest więc niespodzianką, że Canon opracowuje linię produktów skierowaną specjalnie do twórców treści wideo, którzy chcą wrócić do aparatów cyfrowych.

Chociaż obecnie wiele smartfonów jest wystarczająco dobrych do tworzenia treści wideo, wciąż są tacy, którzy wolą coś, co ma lepszą jakość wideo i jest stworzone specjalnie do tego celu. Lustrzanki cyfrowe mogą czasami być zbyt nieporęczne, więc kompaktowa opcja jest zawsze mile widziana.

Canon PowerShot V10 to najnowsza oferta, a jeśli chcesz eksperymentować z filmami, ale nie chcesz skomplikowanego urządzenia, ta kompaktowa i minimalistyczna kamera wideo jest dla Ciebie.

Ta kamera jest dość łatwa w użyciu, ponieważ wystarczy nacisnąć przycisk nagrywania, a zacznie wykonywać swoje zadanie. Jest wysuwany ekran, więc zobaczysz, co się dzieje. Istnieją oczywiście różne filtry, których można użyć, w tym 14 kolorowych i tryb Smooth Skin dla tych, którzy chcą cyfrowo podrasowac sobie cerę.

Jeśli chcesz nagrywać ujęcia akcji, ma tryb Movie Digital IS, który może zredukować drgania obrazu z kamery (chyba że właśnie o to ci chodzi, aby były zauważalne na nagraniu). Ma wbudowaną podstawkę i umożliwia fotografowanie przez aplikację, a także inne funkcje, które powinny spodobać się twórcom w mediach społecznościowych.

PowerShot V10 jest bardzo lekki i mieści się w kieszeni lub małej torbie. Może nagrywać w 4K 30p lub w FullHD przy 60p. Ma obiektyw szerokokątny 19 mm i może także robić zdjęcia obiektywem 15,2 MP. Posiada dwa mikrofony stereo i trzeci mikrofon, aby pomóc zredukować hałas w tle. Możesz także użyć go jako kamery internetowej, jeśli bardziej interesuje Cię transmisja na żywo. Aparat jest dostępny w kolorach czarnym i srebrnym, zgodnie z jego minimalistycznym wyglądem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canon | Yanko Design