Photomator teraz także na komputerach Mac

Edytor zdjęć Photomator 3.0 został dziś oficjalnie wydany na komputery Mac z systemem macOS, a Pixelmator Pro 3.3.3 dodaję obsługę dokumentów z Photomatora.

Photomator - Photo Editor dla komputerów Mac z macOS
Photomator – Photo Editor dla komputerów Mac z macOS

Dzięki interfejsowi, który znany jest użytkownikom Photomatora na urządzenia z systemami iOS i iPadOS, aplikacja na komputery Mac zawiera w pełni funkcjonalną przeglądarkę zdjęć z natywną integracją aplikacji Zdjęcia, umożliwiającą użytkownikom organizowanie, duplikowanie, udostępnianie i dodawanie ulubionych zdjęć, a także synchronizację edycji między Photomatorem i biblioteka „Zdjęć”.

Aplikacja zawiera narzędzia do przycinania obrazów, dostosowywania kolorów lub naprawiania i klonowania obiektów na zdjęciach, a użytkownicy mogą edytować określone części zdjęć i automatycznie wybierać temat, niebo i tło.

Według twórców algorytmy uczenia maszynowego umożliwiają użytkownikom zwiększenie rozdzielczości zdjęć bez zauważalnego zmniejszenia szczegółowości lub ostrości, dopasowanie kolorów dwóch zdjęć i usunięcie szumu aparatu. Photomator – Photo Editor dla komputerów Mac obsługuje również przepływy pracy do edycji wsadowej i zawiera przeglądarkę przepływów pracy, umożliwiającą użytkownikom przycinanie obrazów, dostosowywanie kolorów i automatyczne wprowadzanie zmian do innych obrazów.

Aplikacja obsługuje ponad 600 formatów obrazów RAW i oferuje wbudowaną integrację z Pixelmator Pro, który obsługuje wiele funkcji edycji Photomatora, w tym maski wyboru i korekty perspektywy.

Wsparcie dla procesorów Apple Silicon powinno również przyspieszyć przepływy pracy w Photomatorze. Aplikacja przygotowana dla systemu macOS przy użyciu SwiftUI mają działać na modelach Mac mini z chipami M2 Max i ‌M2‌ Pro ponad 20 razy szybciej w porównaniu z najnowszymi komputerami Mac z procesorami Intel.

Photomator - Photo Editor — jedna licencja na wszystkie urządzenia Apple'a
Photomator – Photo Editor — jedna licencja na wszystkie urządzenia Apple’a

Photomator dla komputerów Mac jest już dostępny do pobrania w sklepie Mac App Store i dostępny jest w modelu subskrypcji (149,99 zł rocznie, 25,99 zł miesięcznie) lub dożywotnią opłatę za zakup 499 zł. Jest też opcja Exclusive Lifetime w cenie 399 zł.

Pixelmator Pro 3.3.3 (Mosaic)

Z kolei uaktualnienie programu Pixelmator Pro 3.3.3 dodaje obsługę całkowicie nowego programu Photomator dla komputerów Mac, usprawnia otwieranie dokumentów Photomator i wprowadza ważne ulepszenia regulacji kolorów.

Uaktualnienie Pixelmator Pro 3.3.3
Uaktualnienie Pixelmator Pro 3.3.3
  • Pixelmator Pro obsługuje teraz potężną nową aplikację do organizacji pracy w fotografii — Photomator dla komputerów Mac — stworzoną przez zespół Pixelmatora.
  • Możesz teraz otwierać dokumenty Photomator w Pixelmator Pro ze wszystkimi nieniszczącymi zmianami, takimi jak korekty kolorów, przycinanie, maski i inne, udostępniając je bezpośrednio z Photomatora.
  • Zarówno Photomator, jak i Pixelmator Pro również bezproblemowo integrują się ze Zdjęciami, więc kiedy edytujesz zdjęcia w Photomatorze, zmiany są natychmiast synchronizowane z przeglądarką zdjęć w Pixelmator Pro i rozszerzeniem Pixelmator Pro w Zdjęciach.
  • Aby zapisać zmiany z powrotem w Photomatorze, wybierz polecenie File ➔ Modify Original in Photos.
  • Regulacja kolorów została zoptymalizowana, aby działała jeszcze szybciej i płynniej.
  • Ulepszone warstwy dopasowywania kolorów, aby lepiej obsługiwać zakres dynamiczny w obrazach.

Drobne uaktualnienia Pixelmator Pro:

Aktualizacja 18 maja 2023: Ulepszenia w wersji 3.3.4 Pixelmator Pro: Dodano optymalizacje poprawiające kompatybilność Pixelmator Pro z Photomatorem.
Aktualizacja 20 maja 2023: Ulepszenia w wersji 3.3.5 Pixelmator Pro: Dodano optymalizacje poprawiające kompatybilność Pixelmator Pro z Photomatorem.

Nowy Pixelmator dostępny jest także w sklepie Mac App Store.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Team