„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” zadebiutuje w tym tygodniu w Cannes

Harrison Ford i Phoebe Waller-Bridge występują w najnowszej produkcji Lucasfilm „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, której premiera odbędzie się w tym tygodniu.

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” kadr z filmu (Phoebe Waller-Bridge i Harrison Ford)
„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” kadr z filmu (Phoebe Waller-Bridge i Harrison Ford) | fot. LucasFilm

Najnowsza część Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (tyt. oryg. Indiana Jones and the Dial of Destiny) pojawi się w kinach dopiero w przyszłym miesiącu, ale fani, którzy akurat będą w tym tygodniu na Festiwalu Filmowym w Cannes, będą jednymi z pierwszych widzów, którzy zobaczą film w całości. Oznacza to, że w tym tygodniu dowiemy się, czy reżyser James Mangold stworzył kontynuację godną oryginalnej trylogii, czy też stworzył kontynuację, której należy unikać — jak w przypadku czwartej części.

Aby przygotować się do tego, co z pewnością będzie wielką światową premierą (która odbędzie się we Francji w czwartek wieczorem), festiwal filmowy opublikował fragment filmu pokazujący jedną ze scen akcji.

To tylko jedna minuta filmu i wygląda całkiem fajnie. Cóż, są jeszcze 153 minuty, na które nie będzie trzeba długo czekać, jeśli będziesz na festiwalu w Cannes. Film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia trwa dwie godziny i 34 minuty, co czyni go najdłuższym filmem z Indy — o 26 minut dłużej niż Ostatnia krucjata, która trwała 128 minut.

A jeśli zastanawiasz się, co się dzieje w ujawnionej na klipie scenie, cóż, masz szczęście. To ta sama scena, którą Lucasfilm pokazywał zarówno na Star Wars Celebration w Londynie, jak i na CinemaCon w Las Vegas w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Mangold wyjaśnił, że jest to fragment ze środka filmu z Heleną (Phoebe Waller-Bridge), której właśnie skradziono Artefakt Przeznaczenia przez ludzi Vollera (Mads Mikkelsen), którego widzimy na końcu klipu. I najwyraźniej wyszła za mąż za jakiegoś gangstera, który nie jest zbyt szczęśliwy, że przed nim ucieka.

Mam wrażenie, że Disney i Lucasfilm tak bardzo rozczulają się nad tą sceną, ponieważ jest bardzo widowiskowa – ale też nie ujawnia zbyt wiele o samej fabule.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia trafi do kin 30 czerwca 2023 roku. W czwartek dowiemy się, co pierwsi widzowie z Festiwalu Filmowego w Cannes sądzą o nowej części przygód Indiego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Lucasfilm | Gizmodo