TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji po tygodniu od startu serwisu VODYLLA

Sprawdź, które produkcje w VODYLLA były najczęściej oglądane po tygodniu od startu tego nowego serwisu streamingowego z filmami dokumentalnymi.

Ranking VODYLLA TOP  10 w okresie  8-15 maja 2023 roku (ze względu na skumulowany czas oglądania)
Ranking VODYLLA TOP  10 w okresie  8-15 maja 2023 roku (ze względu na skumulowany czas oglądania)

Od startu VODYLLI – 8 maja 2023 roku —minęło dopiero siedem dni. Duże zainteresowanie serwisem – mimo braku szeroko zakrojonej kampanii reklamowej – jest więc niezwykle pozytywnym zaskoczeniem dla twórców platformy. Jakie dokumentalne produkcje telewizyjne, filmy i seriale dokumentalne oraz  programy rozrywkowe najchętniej oglądali subskrybenci w pierwszym tygodniu działania tematycznej platformy streamingowej?

Pierwsze miejsce w rankingu najchętniej oglądanych dokumentów w ostatnim tygodniu na VODYLLA.PL  zajął pierwszy odcinek 10-odcinkowego serialu „Wojna w  Wietnamie”. Unikatowy dokument, który z epickim rozmachem, pełną skalą emocji przedstawia konflikt wietnamski. Są tu cyfrowo zremasteryzowane materiały archiwalne ze źródeł na całym świecie, zdjęcia najsłynniejszych fotoreporterów XX wieku, historyczne transmisje telewizyjne, rewelacyjne nagrania udostępnione przez administrację Kennedy’ego, Johnsona i Nixona oraz ponad 80 kultowych nagrań muzycznych.

Przed kamerą wypowiadają się Amerykanie, którzy walczyli na tej wojnie i ci, którzy się jej sprzeciwiali oraz Wietnamczycy zza drugiej strony barykady.

Subskrybenci platformy lubią adrenalinę, skoro na drugiej pozycji VODYLLA TOP 10 uplasował się budzący dreszcze 6-odcinkowy serial dokumentalny „Ja, snajper” – spowiedź bez skruchy Lee Malvo, zabójcy terroryzującego Waszyngton, wypowiedzi śledczych, ocalałych i rodzin ofiar.

W rankingu VODYLLI na trzecim miejscu znalazł się też serial „Francuskie siły specjalne”, wyjątkowa gratka dla widzów zainteresowanych tematyką tajnych służb – misji elitarnych sił specjalnych i ich prawdziwego wpływu na rzeczywistość. Chcesz odkryć ten fascynujący świat i zrozumieć dzisiejszą Francję?

Kolejne pozycje w zestawieniu VODYLLA TOP 10 w kategorii dokumentów zajęły nominowany do Oscara serial dokumentalny „Cartel Land” o ludziach po obu stronach granicy amerykańsko-meksykańskiej, którzy walczą z brutalnym kartelem narkotykowym, pełnometrażowy film dokumentalny „Only the Dead”, seriale „Wojny śmigłowców” i „Rekruci”.

„Only the Dead” to wstrząsająca relacja australijskiego korespondenta wojennego z podróży po Bliskim Wschodzie po 11 września w poszukiwaniu źródeł dramatu. Co się dzieje ze zwykłym człowiekiem, który dotyka mroku?

„Wojny śmigłowców” – cztery części i cztery brawurowe misje helikopterowe z wojen w Wietnamie, na Falklandach, w Afganistanie i Iraku. Ekstremalne niebezpieczeństwo, mistrzostwo pilotażu i niebywałe emocje.

Serial „Rekruci” czyli serial o tym, jak się spełnia marzenia o karierze w armii brytyjskiej. Młodzi ludzie, odcięci od rodziny i przyjaciół, przechodzą morderczy trening. Nie sposób nie czuć ich ekscytacji, ducha rywalizacji, śmiertelnego zmęczenia.

Wyjątkiem pośród dokumentów o tematyce wojskowej i wojennej w VODYLLA TOP 10 jest film dokumentalny „Hakerzy pamięci” opowiadający o tym, jak neuronaukowcy, korzystając z najnowocześniejszych badań, analizują precyzyjne molekularne mechanizmy ludzkiej pamięci.

W kategorii programów rozrywkowych widzowie wyróżnili „Family Feud”, oryginalną amerykańską, komediową i niegrzeczną Familiadę, którą prowadzi charyzmatyczny showman Steve Harvey, jak też talk show „Moon Talk” — najczęściej widzowie wybierali odcinek z Cezarym Pazurą.

VODYLLA TOP  10 w okresie  8-15 maja 2023 roku (ze względu na skumulowany czas oglądania)

  1. Wojna w Wietnamie
  2. Ja, snajper
  3. Francuskie służby specjalne 
  4. Family Feud
  5. Cartel Land
  6. Only the Dead
  7. Hakerzy pamięci
  8. Monntalk
  9. Wojny śmigłowców
  10. Rekruci

W poniedziałek 15 maja 2023 roku, od godziny 18.00 na VODYLLA.PL będzie dostępny serial „Tajne wojny CIA”, opowiadający o działaniach amerykańskiego wywiadu w najgorętszych latach XX wieku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vodylla