Pokémony w japońskiej sztuce rzemieślniczej

Pokémon i Kogei Playful Encounters of Pokémon and Japanese Craft wystawią tego lata ponad 70 prac inspirowanych Pokémonami od 20 artystów w Japan House w Los Angeles.

Jolteon (Taiichiro Yoshida)
Jolteon (Taiichiro Yoshida) | fot. Taku Saiki

Wciąż jesteśmy daleko od DLC Pokémon Scarlet i Violet i nie jest jasne, kiedy najnowsze anime Pokémon zacznie być emitowane poza Japonią. Ale każdy, kto szuka pomysłowej rozrywki związanej z Pokémonami, może zacząć myśleć o wizycie w Los Angeles tego lata, aby wziąć udział w nadchodzącej wystawie rękodzieła Pokémon × Kogei The Pokémon Company. Dzisiaj firma The Pokémon Company ogłosiła nową współpracę z Japan House Los Angeles w celu sprowadzenia Pokémon × Kogei — kolekcji ponad 70 ręcznie wykonanych dzieł sztuki autorstwa 20 różnych artystów pracujących z różnymi materiałami. Wystawia trafi do Stanów Zjednoczonych na pięć miesięcy.

Zobacz też: Save The Date: Pokémon GO Fest 2023 w Londynie

W komunikacie prasowym na temat wystawy, prezes i dyrektor generalny The Pokémon Company, Tsunekazu Ishihara powiedział, że zaszczytem było świętowanie marki Pokémon poprzez „genialne kreacje” twórców, takich jak artysta pracujący z metalem Morihito Katsura i rzeźbiarz Taiichiro Yoshida.

Utalentowani artyści stojący za wystawą POKÉMON X KOGEI ożywiają świat Pokémonów w niespotykany dotąd sposób, jednocześnie szanując tradycyjny japoński kunszt w każdym kawałku. Nasza współpraca z Japan House Los Angeles oferuje wyjątkową platformę do celebrowania japońskiej kultury, a także artystów, dla fanów zarówno marki Pokémon, jak i sztuki.

– powiedział Ishihara

Oprócz tego, że mają na celu „kreatywne kierowanie światem” Pokémonów jako całości, według strony internetowej Japan House, każda z trzech głównych sekcji Pokémon × Kogei — Życie, Historie i Wygląd — mówi o różnych sposobach, w jakie każdy artysta musiał „rzucić wyzwanie” swoim poddanym, aby je ożywić.

Venusaur (Sadamasa) i Articulated Gyarados (Haruo Mitsuta)
Venusaur (Sadamasa) i Articulated Gyarados (Haruo Mitsuta) | fot. Taku Saiki

„W wyglądzie artyści rzemieślniczy rzucają wyzwanie Pokémonom, przedstawiając ich formy, a także ich skórę lub futro, gesty i mimikę”, czytamy na stronie internetowej.

„W Stories artyści ponownie rzucają wyzwanie Pokémonom, wyobrażając sobie ich świat, ich pełne przygód podróże, życie, ewolucje i wrodzone specjalne cechy”.

Wierny duchowi gier Pokémon, Pokémon × Kogei — do którego bilety są bezpłatne — będzie zmieniać wybór dzieł sztuki na wystawie przez cały czas trwania ekspozycji, aby stworzyć wrażenie, że jest to środowisko pełne żywych stworzeń (i w ten sposób będzie zachęcać do powtórnych wizyt). Biorąc pod uwagę, jak konceptualne są niektóre elementy wystawy, wielokrotne oglądanie, aby naprawdę to wszystko uchwycić, może być całkiem solidnym pomysłem.

Wystawa Pokémon × Kogei Playful Encounters of Pokémon and Japanese Craft potrwa od 25 lipca 2023 roku do 7 stycznia 2024 roku w Japan House w Los Angeles.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Pokemon Company | The verge