Rusza OPPO 2023 Inspiration Challenge

Marka OPPO przeznaczy 440 tysięcy dolarów na szukanie innowacji w ramach programu OPPO 2023 Inspiration Challenge.

OPPO 2023 Inspiration Challenge

W ramach inicjatywy OPPO Inspiration Challenge, Instytut Badawczy OPPO (ang. OPPO Research Institute) podjął współpracę z Qualcomm Technologies, GSMA 5G IN, Amazon Web Services i LinkedIn, aby dać możliwość specjalistom w dziedzinie technologii i przedsiębiorcom na całym świecie wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Nawiązując do swojej misji: „Technology for Mankind, Kindness for the World”, OPPO wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: „Inspiracja dla ludzi” i „Inspiracja dla planety”. 

W myśl motta „Inspiration Ahead”, Instytut Badawczy OPPO, wraz z globalnymi partnerami: Qualcomm Technologies, GSMA 5G IN, Amazon Web Services oraz LinkedIn, ogłosił rozpoczęcie 2023 OPPO Inspiration Challenge.

Celem inicjatywy jest wdrożenie w życie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a poprzez to zwiększenie świadomości na temat problemów, które dotykają globalne społeczności. Zwycięzcy mogą liczyć na wsparcie i finansowanie ze strony marki OPPO oraz jej partnerów. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2023 roku. 

OPPO i partnerzy zapewnią wsparcie finansowanie i merytoryczne dla innowacyjnych projektów

Zgłoszenia do 2023 OPPO Inspiration Challenge będą trwać od dziś do 30 czerwca br. Następnie na początku sierpnia odbędą się trzy regionalne wydarzenia demo – w Bangkoku, Bostonie i Shenzhen. W ich trakcie zostaną wyłonieni finaliści, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w Inspiration Challenge Acceleration Camp – spotkaniu z kierownictwem OPPO oraz ekspertami technologicznymi, którzy pomogą w dopracowaniu projektów. Ich prezentacja odbędzie się pod koniec sierpnia podczas finałowej imprezy demo.

Wszystkie tegoroczne zgłoszenia do 2023 OPPO Inspiration Challenge będą oceniane na podstawie czterech kryteriów: wykonalności, innowacyjności technologicznej, długoterminowego potencjału i wartości społecznych. Do globalnego finału zostanie zakwalifikowanych 15 propozycji z regionalnych imprez demo. Pięć najlepszych propozycji otrzyma granty w wysokości 50.000 USD (około 350.000 RMB, z uwzględnieniem podatku).

Harmonogram OPPO 2023 Inspiration Challenge
Harmonogram OPPO 2023 Inspiration Challenge

Ponadto 45 najlepszych wniosków na całym świecie – składających się z 15 najlepszych wniosków w każdym z trzech wyzwań regionalnych otrzyma wsparcie m.in. w postaci: 

  • Możliwość produkcji i komercjalizacji: fundusz inkubacyjny o łącznej wartości 190 000 USD (ok. 1,25 mln RMB, z uwzględnieniem podatku), zostanie utworzony w celu wspólnego opracowania rozwiązań do wdrożenia.
  • Partnerstwo strategiczne i możliwości inwestycyjne.
  • Możliwość zaprezentowania się na światowych imprezach technologicznych.
  • Możliwość otrzymania zasobów chmury i wsparcia technicznego od Amazon Web Services.

Lepsza przyszłość dzięki współpracy OPPO z profesjonalistami z branży technologicznej na całym świecie

W zeszłym roku podczas OPPO Inspiration Challenge zebrano 536 propozycji od innowatorów z całego świata, których celem było rozwiązanie kluczowych wyzwań z zakresu „Przystępnej Technologii” i „Cyfrowe rozwiązania dla zdrowia”. OPPO od tego czasu współpracuje z 18 zespołami z tego grona, aby rozwijać ich projekty. Niektóre ich rozwiązania zostały pokazane podczas OPPO INNO DAY 2022 i MWC 2023.

Ponieważ zdrowie, większa dostępność dla wszystkich i ochrona środowiska powinny być priorytetami dla globalnego społeczeństwa. Innowacje technologiczne powinny napędzać postęp w tych obszarach. 2023 OPPO Inspiration Challenge skupi się na dwóch kategoriach: „Inspiracja dla ludzi” i „Inspiracja dla planety”. 

  • Inspiracja dla ludzi: Innowacyjne rozwiązania w zakresie cyfrowych rozwiązań dla zdrowia i większej dostępności do technologii — Ta kategoria obejmuje technologie, produkty i usługi związane z cyfrowymi rozwiązaniami dla zdrowia i większej dostępności do technologii m.in. algorytmy zdrowotne; innowacje w czujnikach sprzętowych, tj. integrację nowych i zaawansowanych czujników w urządzeniach do codziennego monitorowania zdrowia; innowacyjne produkty do cyfrowego monitorowania zdrowia; technologie ułatwiające dostępność dla różnych grup; oraz technologie zaprojektowane dla osób starszych. Głównym celem tej kategorii jest uczynienie technologii dostępną dla każdego.
  • Inspiracja dla planety: Innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i rozwoju w duchu niskoemisyjności CO — Zgodnie z zobowiązaniem OPPO do osiągnięcia neutralności węglowej w swojej działalności do 2050 roku, ta kategoria zachęca do stosowania innowacyjnych rozwiązań związanych z ochroną środowiska i niskoemisyjnym rozwojem w odniesieniu do elektroniki użytkowej. Obejmuje ona rozwiązania dla energii odnawialnej, zrównoważone materiały i opakowania, ekologiczne procesy produkcyjne, recykling produktów elektronicznych oraz cyfrowe zarządzanie emisją dwutlenku węgla. Podstawowym celem tej kategorii jest minimalizacja wpływu na środowisko produkcji lub użytkowania produktów elektronicznych oraz promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez technologię.

Zgłoszenia do 2023 OPPO Inspiration Challenge będą przyjmowane do 30 czerwca. Aby dowiedzieć się więcej o programie lub zarejestrować się, należy odwiedzić oficjalną stronę programu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO Polska