iOS 16.5 prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu!

Na Twitterze pojawiła się informacja , że nadchodzący kandydat do wydania iOS 16.5 dla programistów będzie miał numer kompilacji 20F65.

Ikona systemu iOS 16.5 w ramce iPhone'a

AKTUALIZACJA 9 maja 2023 r.: Apple zapowiadając tegoroczną edycje opaski Pride Edition dla zegarka Apple Watch, potwierdziło wydanie systemów watchOS 9.5 i iOS 16.5 w przyszłym tygodniu przed 24 maja 2023 roku.

Apple prawdopodobnie udostępni publicznie iOS 16.5 w przyszłym tygodniu, czytamy prywatnym koncie na Twitterze, które udostępniło numery kompilacji kilku aktualizacji iOS na tygodzień przed ich wydaniem. System iOS 16.5 jest w fazie testów beta od końca marca i ma być niewielką aktualizacją oprogramowania przed ogłoszeniem przez Apple nowej wersji systemu iOS 17 podczas WWDC 2023 w czerwcu tego roku. Jak dotąd odkryto tylko dwie godne uwagi funkcje i zmiany dla iPhone’a, w tym kartę Sport w aplikacji Apple News oraz możliwość rozpoczęcia nagrywania ekranu za pomocą Siri.

Zakładka Sport w Apple News

Firma Apple dodała kartę Sport do aplikacji News pod systemem iOS 16.5, która zapewnia łatwy dostęp do wiadomości, wyników i harmonogramów ulubionych drużyn i lig. Te informacje były wcześniej dostępne na karcie Dzisiaj, ale teraz są bardziej widoczne, ponieważ Apple kontynuuje pogłębianie treści sportowych w swoich usługach.

Niestety aplikacja News wciąż nie jest dostępna w POlsce, więc użytkowników z naszego kraju ta funkcja mało może interesować.

Nagrania ekranu za pośrednictwem Siri

Małą, ale wygodną funkcją dodaną w iOS 16.5 jest możliwość poproszenia Siri o rozpoczęcie nagrywania ekranu. Niestety wciąż w języku angielskim, ponieważ Siri nie rozumie naszego języka.

Możesz powiedzieć „Hey Siri, start a screen recording”, aby nagrać wideo ekranu swojego iPhone’a i poprosić Siri o zatrzymanie nagrywania w razie potrzeby. Nadal możesz rozpocząć nagrywanie ekranu za pomocą Centrum sterowania po włączeniu tej funkcji w UstawieniaCentrum sterowania.

Wydaniu systemu iOS 16.5 z pewnością towarzyszyć będzie aktualizacja systemu iPadOS 16.5 oraz macOS i być może tvOS i watchOS. Ostatnio wydana aktualizacją systemu iOS było pilne uaktualnienie iOS 16.4.1 (a) i iPadOS 16.4.1 (a) z poprawkami zabezpieczeń. Wraz z tą poprawką pojawiła się także aktualizacja macOS 13.3.1 (a).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors