Klimatyzatory noszone na szyi mogą być kolejną przełomową technologia ubieralną

Klimatyzatory są świetne, z wyjątkiem ich najbardziej oczywistego ograniczenia – są stacjonarne – a gdyby tak można je mieć zawsze na sobie?

Klimatyzator noszony na szyi Coolify 2S firmy Torras
Klimatyzator noszony na szyi Coolify 2S firmy Torras

Czy to w domu, w biurze, w centrum handlowym czy w samochodzie, klimatyzacja pozostaje tam, gdzie jest. Nie przemieszcza się z tobą z pokoju do pokoju, a kiedy wychodzisz na zewnątrz, twoje ciało musi poradzić sobie z nagłym podmuchem ciepła z zewnątrz. Konwencjonalne klimatyzatory nie są zaprojektowane do noszenia… jeszcze, ale to nie powstrzymało firm takich jak Dyson i Sony przed eksperymentowaniem z noszonymi na ciele urządzeniami chłodzącymi. Wiodącym w tej kategorii, z amerykańskim patentem, a także nagrodą Red Dot Product Design Award i iF Design Award, jest Coolify 2S firmy Torras. Za projekt odpowiada Deng Xiao Yong (Eddy).

Coolify 2S, przypominający smukłą wersję podróżnej poduszki pod szyję, to urządzenie w kształcie podkowy, które zakłada się na szyję. Wykorzystuje kombinację płytek chłodzących oraz ukierunkowany przepływ powietrza, aby schłodzić Cię o 30°C w mniej niż sekundę. Wykraczając poza te noszone na szyi wentylatory, które wytwarzają tylko bryzę, Coolify 2S faktycznie chłodzi jak klimatyzator… ale w lekkiej, eleganckiej, nadającej się do noszenia obudowie.

„Ikoniczne chłodzenie” – tak Torras promuje technologię w swoim urządzeniu Coolify 2S. Podczas gdy większość klimatyzatorów noszonych na szyi wykorzystuje po prostu kombinację wentylatora, pary wodnej lub środków chłodzących, takich jak olejki eteryczne z mięty pieprzowej (to właśnie wykorzystuje urządzenie blö z 2018 roku). Coolify 2S ma wbudowaną miniaturową lodówkę. Opierając się na zestawie płyt chłodzących zasilanych przez półprzewodnik i system przepływu powietrza HyperVortex, urządzenie faktycznie chłodzi jak klimatyzator.

Możesz nosić Coolify 2S w upale, podczas ćwiczeń, trekkingu, a nawet podczas sesji plenerowych. Coolify 2S działa wyjątkowo dobrze nawet w pomieszczeniach, pozwalając ci się ochłodzić bez konieczności siedzenia tuż pod klimatyzatorem.

Coolify 2S - najważniejsze specyfikacje
Coolify 2S – najważniejsze specyfikacje

Dzięki aplikacji mobilnej na smartfona można kontrolować temperaturę klimatyzacji noszonej na szyi. Możesz przełączać ustawienia wentylatora, a także wybierać intensywność płyt chłodzących (najwyraźniej mają też funkcję ogrzewania) bezpośrednio w aplikacji. Urządzenie Coolify 2S działa na sporej baterii 5000 mAh, co pozwala mu na pracę do 11 godzin przy użyciu najwyższego ustawienia.

Coolify 2S ma również inną dyskretną przewagę nad prawdziwym klimatyzatorem. Jedno – jest przenośny i można go nosić wszędzie… ale co ważniejsze, jest to osobista lodówka, a nie lodówka kosmiczna. Oznacza to, że możesz kontrolować własne ustawienia osobiste bez konieczności wpływania na kogokolwiek innego. Zamiast walczyć o pilota, ponieważ jedna osoba się poci, a druga marznie, Coolify 2S przyjmuje podejście „osobistych ustawień”, dając użytkownikowi całkowitą autonomię, z trzema poziomami chłodzenia do wyboru.

Coolify 2S - aplikacja mobilna i bateria
Coolify 2S – aplikacja mobilna i bateria

Technologia jest z pewnością imponująca, ale nie zdobył 2 głównych nagród za wzornictwo bez przyczyny – ten produkt wygląda tak fajnie, jak się zachowuje. Coolify 2S został zaprojektowany tak, aby wyglądał niesamowicie elegancko, był ergonomiczny i lekki podczas noszenia na szyi.

Coolify 2S - cechy klimatyzatora ubieralnego
Coolify 2S – cechy klimatyzatora ubieralnego

Urządzenie do noszenia dość bezpiecznie leży na ramionach, umożliwiając pracę, chodzenie, a nawet ćwiczenia z nim na sobie, i pozwala regulować jego kąt w zakresie od 0° do 160°, aby uzyskać dodatkowy komfort.

Każdy Coolify 2S jest również dostarczany z dość niezwykłym etui w kształcie pączka z miękką skorupą, które można zabrać ze sobą, oraz ładowarką o mocy 18 W, która podładuje ochładzacz od 0 do 100 w mniej niż 2 godziny.

Regularna cena urządzenia to 299 USD, ale można znaleźć okresowe promocje z kodami, dzięki którym można obniżyć cenę nawet do 199 USD.

Coolify 2S
Coolify 2S

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Torras