W sklepie Prime Video można teraz wypożyczyć filmy za 2,99 zł

W sklepie serwisu Prime Video, obok pakietów i kanałów Prime Video Channels, pojawiła się opcja wypożyczania i zakupienia filmów.

Sklep Prime Video - promocyjna cena na wypożyczenie pojedynczych tytułów
Sklep Prime Video – promocyjna cena na wypożyczenie pojedynczych tytułów

Serwis streamingowy Prime Video firmy Amazon dodał w swoim sklepie Prime Video możliwość wypożyczenia lub kupienia filmów, których nie ma w bibliotece, ale za to znajdują się na przykład w ofercie konkurencji: SkyShowtime lub HBO Max. Wypożyczenie dostępnych tytułów w jakości UHD kosztuje tylko 2,99 zł. Promocyjna cena ma zostać utrzymana do 31 maja 2021 roku.

Od kwietnia w serwisie prowadzona jest sprzedaż dodatkowych pakietów w ramach Prime Video Channels, wśród których znalazły się między innymi kanał OUTtv dla społeczności LGBT, biblioteki wideo na żądanie z koncertami, karaoke, reality show, oraz serialami dla dzieci i młodzieży, w tym PASH, Hayu, Qello Concerts by Stingray, Stingray Karaoke czy popularne produkcje MGM. Docelowo w serwisie ma znaleźć się ponad 100 kanałów.

Teraz w sklepie można wypożyczyć lub kupić film. Można to zrobić, przechodząc w menu do zakładki Sklep – dostępny na stronie internetowej i w aplikacji Prime Video. Wśród tytułów do wypożyczenia znajdują się między innymi: „Top Gun: Maverick”, „Uśmiechnij się”, „Nie!”, „Diuna”, „Czarny Adam”, „Zaginione miasto”.

Po wypożyczeniu wybranej pozycji mamy 30 dni na rozpoczęcie jej oglądania. Po rozpoczęciu odtwarzania pozostaje 48 godzin na jej obejrzenie. Po tym czasie dostęp do odtworzenia jest blokowany.

Wypożycz lub kup w sklepie Prime Video – zrzut ekranu z aplikacji
Wypożycz lub kup w sklepie Prime Video – zrzut ekranu z aplikacji

Wśród filmów dostępnych jedynie do kupienia znalazły się takie tytuły jak: „Avatar: Istota wody”, „Wiking”, „Jurasic World: Dominion”, czy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon Prime Video