Apple coraz bliżej miliarda płatnych subskrypcji

Tim Cook przedstawił wyniki dla swojej działalności usługowej, mówiąc, że firma zbliża się do miliarda płatnych subskrypcji, prawie dwukrotnie więcej niż trzy lata temu.

Wyniki za kwartalne firmy Apple od 2009 do 2023 roku w podziale na kategorie
Wyniki za kwartalne firmy Apple od 2009 do 2023 roku w podziale na kategorie | fot. MacRumors

Podczas telekonferencji Apple’a dotyczącej omówienia ostatnich wyników finansowych za drugi kwartał 2023 roku, CEO firmy Tim Cook krótko wspomniał, jak firma radzi sobie z subskrypcjami – każdą subskrypcją dokonaną za pośrednictwem sklepu App Store i innych usług jako źródłach ogromnych przychodów. W raporcie z lutego Apple ujawniło, że dział usług firmy liczy ponad 935 milionów aktywnych płatnych subskrypcji. To był wzrost o 35% w porównaniu z 900 milionami subskrypcji, które odnotowano w czwartym kwartale 2022 roku.

Przeczytaj też: Ponad 100 mln użytkowników sklepu App Store w Europie!

Podczas czwartkowej telekonferencji o wynikach finansowych Cook wspomniał, że firma osiągnęła 975 milionów subskrypcji. Dział „Usługi” obejmuje App Store, Apple Music, Apple TV+, iCloud i inne produkty.

„Usługi” odnotowały stały wzrost w drugim kwartale, generując przychód w wysokości 20,9 mld USD, w porównaniu z 19,8 mld USD w pierwszym kwartale. Z drugiej strony segment Wearables, Home i Accessories odnotował niewielki spadek, z 8,8 mld USD do 8,76 mld USD rok do roku.

Dyrektor finansowy Apple’a Luca Maestri powiedział, że nowe wyniki dla usług to wzrost o 150 milionów w ciągu ostatniego roku, prawie dwukrotnie więcej niż firma notowała trzy lata temu.

Podczas gdy niektórzy analitycy mogą uznać działalność usługową za przeciętną, wielu uważa, że segment ten jest kluczowym czynnikiem ekspansji firmy.

Przychody firmy Apple za  2Q 2023 roku w podziale na kategorie
Przychody firmy Apple za 2Q 2023 roku w podziale na kategorie | fot. MacRumors

Cieszymy się, że pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego odnotowaliśmy rekord wszechczasów w usługach i marcowy rekord dla iPhone’a, a nasza baza aktywnych urządzeń osiągnęła najwyższy poziom w historii. Nadal inwestujemy długoterminowo i kierujemy się naszymi wartościami, w tym czynimy znaczne postępy w tworzeniu neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla produktów i łańcuchów dostaw do 2030 roku.

– powiedział Cook

Sprawdź również: Apple coraz więcej zarabia na usługach (2Q 2020)

Przychody kwartalne z usług firmy Apple 2016-2023
Przychody kwartalne z usług firmy Apple 2016-2023 | fot. AppleInsider

W czwartek Apple ujawniło, że za kwartał kończący się w marcu 2023 roku osiągnięto łączny przychód w wysokości 94,3 mld USD. Liczba ta jest niższa niż 97,28 mld USD przychodów odnotowanych w poprzednim kwartale.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Apple Insider
wykresy pochodzą z serwisu MacRumors i AppleInsider