MagSafe dostaje firmware w wersji 258.0.0

Apple wydało zaktualizowane oprogramowanie układowe 10M3761 dla swojej ładowarki bezprzewodowej MagSafe.

Aktualizacja firmware'u (oprogramowania układowego) ładowarki MagSafe firmy Apple

Firma Apple wydała dziś nowe oprogramowanie układowe zaprojektowane dla ładowarki MagSafe, która jest kompatybilna z iPhonem 12 i nowszymi oraz najnowszymi modelami AirPods i Apple Watch. Zaktualizowane oprogramowanie układowe to wersja 10M3761, w porównaniu z poprzednim oprogramowaniem układowym 10M1821. W aplikacji Ustawienia zobaczysz inny numer wersji niż numer oprogramowania układowego, a aktualizacja będzie wyświetlana jako wersja 258.0.0 (poprzednie oprogramowanie układowe to 255.0.0).

Ładowarka ‌MagSafe‌ została pierwotnie wypuszczona jesienią 2020 roku wraz z modelami ‌iPhone’a 12‌ i jest to czwarta aktualizacja oprogramowania układowego, którą Apple wydało dla tego modelu ładowarki od czasu wprowadzenia tego akcesorium.

Ponieważ aktualizacje oprogramowania układowego są wydawane po cichu drogą bezprzewodową, firma Apple nie udostępnia informacji na temat szczegółów wersji. Nie wiemy, jakie nowe funkcje lub poprawki błędów mogą być zawarte w oprogramowaniu.

Nie ma jasnej metody aktualizacji oprogramowania układowego ładowarki ‌‌MagSafe‌‌, ale musi być ona podłączona do urządzenia Apple’a, aby aktualizacja oprogramowania mogła się rozpocząć. Możesz sprawdzić oprogramowanie układowe swojej ładowarki MagSafe, postępując zgodnie z poniższa instrukcją.

  • Podłącz iPhone’a do ładowarki MagSafe.
  • Otwórz aplikację Ustawienia.
  • Wybierz sekcję Ogólne.
  • Następnie wybierz O mnie.
  • Przewiń w dół, w sekcji Blokada operatora dołączone menu akcesoriów pojawi się jako Ładowarka Apple MagSafe, wybierz te opcję.
  • Wyświetl wersję oprogramowania układowego.

Jak zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji?

Apple aktualizuje swoje oprogramowanie w tle, więc nie ma możliwości dotknięcia przycisku i zainicjowania aktualizacji. Jednak aktualizacja nastąpi, gdy MagSafe jest podłączony do iPhone’a lub innego urządzenia firmy Apple za pomocą kabla. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że dzieje się to szybciej, gdy wepniemy MagSafe do komputera Mac.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple