Pierwszy w historii Apple Store przenosi się do nowej lokalizacji

Po otwarciu swojej pierwszego Apple Store’a poza Waszyngtonem ponad dwie dekady temu, Apple ogłosiło, że sklep w Tysons Center nie tylko przechodzi renowację, ale także zmienia lokalizację.

Apple: Hello. Again. A new chapter is coming soon.
Apple: Hello. Again. A new chapter is coming soon.

Apple otworzyło swoje pierwsze dwa sklepy Apple Store w maju 2001 roku, jeden w Tysons w Wirginii (technicznie McLean), a drugi w Glendale w Kalifornii. Jednak w przypadku tego pierwszego na wschodnim wybrzeżu była to oficjalnie pierwsza lokalizacja. Po 22 latach firma Apple ogłosiła, że pracuje nad zupełnie nową przestrzenią dla Tysons Corner. Apple udostępniło też wiadomości na temat tymczasowej elewacji nowej przestrzeni w ten weekend:

Pierwszy w historii Apple Store został otwarty 22 lata temu tutaj, w Tysons Corner. Już wkrótce będziemy mogli powitać Państwa w tej nowo zaprojektowanej przestrzeni. Dziękujemy za bycie częścią naszej historii. Oto następny rozdział.

Przeczytaj także: 500. Apple Store zostanie otwarty 27 stycznia w Korei

Zgodnie z cotygodniowym biuletynem Tabletops Michaela Steebera, pierwszy w historii sklep Apple’a w Tysons Corner Center zostanie wkrótce przeniesiony do centrum handlowego. Centrum handlowe znajduje się w Tysons w Wirginii, na przedmieściach Waszyngtonu.

Apple nie ogłosiło jeszcze oficjalnej daty wielkiego otwarcia nowej lokalizacji, a obecny sklep pozostaje na razie otwarty. Na stronie sklepu Apple zamieściło informację, że „wkrótce pojawi się nowy rozdział”, nie podając żadnych dalszych szczegółów. Na strona internetowej centrum handlowego czytamy, że nowy sklep Apple będzie zlokalizowany na górnym poziomie między Nespresso a Victoria’s Secret.

Apple Store Tysons Center USA
fot. Tysons Corner Center

W filmie, który stał się kultowy, Steve Jobs oprowadzał po Apple Tysons Corner, prezentując pasek Genius i nie tylko. Sklep został otwarty dla klientów 19 maja 2001 roku, zaledwie kilka godzin przed otwarciem Apple Glendale Galleria w Glendale w Kalifornii. Według Apple’a obie lokalizacje gościły ponad 7700 osób i sprzedały łącznie towary o wartości 599 000 USD w pierwszy weekend działalności.

Ponowne otwarcie będzie znaczące, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy pierwszy Apple Store został przeniesiony. Ale to otwarcie ma być czymś znacznie więcej. Tysons Corner to miejsce, w którym wszystko się zaczęło.

Istniejąca witryna sklepowa przeszła już lifting w 2000 roku, tracąc kultową czarną fasadę z dwoma podświetlanymi logo Apple po obu stronach wejścia. Apple prowadzi obecnie 525 sklepów Apple Store na całym świecie. W Polsce wciąż nie ma oficjalnego sklepu firmy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | MacRumors