W „A Haunting in Venice” Branagh powraca jako Poirot

Obejrzyj zwiastun filmu „A Haunting in Venice” – nowej adaptacji powieści z Herkulesem Poirotem pt. „Wigilia wszystkich świętych” Agathy Christie.

Film „A Haunting in Venice” (2023)

Disney zaprezentował na CinemaCon nowy, przerażający zwiastun najnowszej adaptacji powieści Agathy Christie w reżyserii Kennetha Branagha pt. A Haunting in Venice (tyt. pol. Duchy w Wenecji). Kryminał z zawiłą zagadką morderstwa zadebiutuje w kinach 15 września 2023 roku. Pojawiły się też spekulacje, że produkcja może mieć światową premierę wcześniej na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film powstał na podstawie książki królowej kryminału pt. Wigilia Wszystkich Świętych (tyt. oryg. Hallowe’en Party).

Zobacz też: Nowy film „Śmierć na Nilu” już tej jesieni!

A Haunting in Venice rozgrywa się w upiornej Wenecji po II wojnie światowej w Wigilię Wszystkich Świętych i jest przerażającą tajemnicą, w której powraca słynny detektyw, Herkules Poirot. Będąc już na emeryturze i mieszkając na dobrowolnym wygnaniu w najwspanialszym mieście świata, Poirot niechętnie bierze udział w seansie spirytystycznym w rozpadającym się, nawiedzonym pałacu. Kiedy jeden z gości zostaje zamordowany, detektyw wpada do złowrogiego świata cieni i tajemnic.

W zwiastunie pokazanym dzisiaj podczas prezentacji Disneya seans prowadzony jest przez zdobywczynię Oscara Michelle Yeoh — medium, podczas gdy jedna z obecnych stara się ponownie usłyszeć głos swojej córki, którą rok wcześniej spotkała tragiczny koniec. „Każdy, kto kiedykolwiek tu mieszkał, pada ofiarą tragedii”.

Podczas seansu goście słyszą hałas po drugiej stronie. „Dzisiaj wszyscy się boimy. Nie możemy ukryć się przed naszymi duchami. Niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy nie” — mówi Poirot.

W obsadzie A Haunting in Venice znaleźli się między innymi się Branagh, Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh.

Kadr z filmu „A Haunting in Venice”
Kadr z filmu „A Haunting in Venice”

Scenariusz napisał Michael Green (który był także autorem poprzednich adaptacji powieści Christie reżyserowanych przez Branagha), a dziś ogłoszono, że muzykę stworzył zdobywca Oscara Hildur Gudnadóttir (Joker).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney