Roomba Combo i8 dołącza do portfolio iRobot

iRobot wprowadza do swojej oferty kolejny model robota odkurzająco-mopującego — Roomba Combo i8.

Roomba Combo i8
iRobot Roomba Combo i8

Za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora – DLF Sp. z o.o. – urządzenia tej serii dostępne będą od dzisiaj w Polsce. Modele serii Roomba Combo i8 posiadają w zestawie dwa rodzaje pojemników, które po zainstalowaniu robot sam rozpozna, aby dostosować się do wybranego trybu pracy – gruntowne odkurzanie lub odkurzanie z mopowaniem. Ponadto nowe roboty charakteryzują się 10x większą mocą ssąca oraz wyjątkową inteligencją systemu iRobot OS, który sprawia, że dopasują się do potrzeb i preferencji użytkowników.

Zobacz tez: Nowy iRobot Combo j7+ z unoszącą się nakładką mopującą

Roomba Combo serii i8 może pracować jako robot odkurzający wszystkie rodzaje podłóg lub jako robot odkurzająco-mopujący podłogi twarde. W zestawie posiada dwa rodzaje pojemników na brud – konwencjonalny oraz specjalny o nazwie Combo. Po zainstalowaniu drugiego z nich robot samodzielnie wykryje, że ma pracować w trybie odkurzania i mopowania.

Pojemność zbiornika na wodę oraz system jej dozowania sprawiają, że iRobot Roomba Combo serii i8 jest w stanie wyczyścić na mokro do 55 m² powierzchni. W tym przypadku wykorzystywane są nakładki mopujące wielokrotnego użytku, które można czyścić w pralce i starczają na co najmniej 30 pełnych cykli mopowania. 

Model Roomba Combo i8+ współpracuje z niezwykle docenianą przez użytkowników stacją ładująco-czyszczącą Clean Base. Odpowiada ona za usuwanie z pojemnika robota zebranych zabrudzeń po skończonym cyklu lub gdy zapełni się podczas pracy, aby robot mógł dokończyć swoje zadanie.

iRobot Roomba Combo i8 (mechanizmy pod spodem)
iRobot Roomba Combo i8 (mechanizmy pod spodem)

Brud trafia do szczelnego worka AllergenLock, który został wykonany z materiału nieprzepuszczającego alergenów, a zastosowany mechanizm zapadki zamyka jego otwór wlotowy, gdy konieczna jest wymiana. To przemyślane rozwiązanie sprawia, że użytkownik może zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie. 

Inteligentne sposoby na sprzątanie

Wspierana przez iRobot OS inteligencja iRobotów Roomba Combo serii i8 pozwala im m.in. na poznanie rozkładu mieszkania i tworzenie inteligentnych map Imprint (do 10). Dodatkowo robot jest w stanie samodzielnie zasugerować zmiany harmonogramu prac w oparciu o nawyki domowników, ale również w okresie linienia zwierząt czy pylenia roślin.

Użytkownik może zainicjować pracę robota Roomba Combo serii i8 z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne – iRobot Home – lub za pośrednictwem asystentów głosowych. Wówczas robot uda się we wskazane miejsce optymalną ścieżką i gruntownie wysprząta wskazane obszary lub pomieszczenia, według preferencji użytkownika. W przypadku robotów Roomba Combo serii i8 możliwe jest wyznaczenie w aplikacji dodatkowych stref bez mopowania, aby zabezpieczyć obszary, które nie mogą być czyszczone na mokro.

iRoboty Roomba Combo serii i8 stanowią rozszerzenie naszej linii robotów odkurzająco-mopujących. Wiemy, że potrzeby użytkowników są zróżnicowane. iRoboty Roomba Combo serii i8 oferują im rozwiązania z zakresu automatycznego odkurzania i mopowania z doskonałą efektywnością oraz szerokie możliwości personalizacji, aby robot sprzątał jak i gdzie chcą.

– mówi Nicolas Meurger, wiceprezes ds. sprzedaży w iRobot EMEA

Ceny i dostępność

Nowe roboty odkurzająco-mopujące są dostępne w Polsce w sugerowanych cenach katalogowych: 

  • iRobot Roomba Combo i8: 2.899 zł
  • iRobot Roomba Combo i8+: 3.799 zł

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iRobot