Apple ma dodać nową aplikację-dziennik pod iOS 17

Według nieoficjalnych doniesień Apple planuje wydać aplikację mobilną pod iOS 17 w rodzaju pamiętnika, do kronikowania i do rejestrowania codziennych czynności.

Kobieta trzymająca iPhone'a (widoczny ekran główny z aplikacjami) - scena nad basenem, napój ze słomką
fot. Depositphotos

Serwis The Wall Street Hournel donosi, że Apple planuje uruchomić aplikację w rodzaju dziennika na iPhone’a – coć w stylu w stylu Day One Journal, aby umożliwić użytkownikom gromadzenie i zapisywanie codziennych czynności, obejmujących czynności związane z aktywnością fizyczną, czy stanem psychicznym. Apka ma konkurować w kategorii tak zwanych aplikacji-dzienników, które pozwalają użytkownikom śledzić i rejestrować ich działania i myśli. Nowy produkt Apple’a podkreśla rosnące zainteresowanie firmy zdrowiem psychicznym.

Ta informacja może Cię zainteresować: Ta koncepcja iOS 17 snuje wizje dotyczące Split View, sideloadingu i nie tylko

Aplikacja Apple’a do notowania codziennych czynności o nazwie kodowej Jurassic została zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom śledzić ich codzienne życie. Aplikacja przeanalizuje zachowanie użytkowników, aby określić, jak wygląda typowy dzień, w tym ile czasu spędzamy w domu w porównaniu z innymi miejscami i czy dany dzień wyróżnia się poza naszym normalnym dniem.

W oparciu o dokumenty opisujące aplikację, do których dotarł WSJ, funkcja personalizacji wyróżni potencjalne tematy, o których użytkownicy mogą pisać, takie jak trening, a aplikacja będzie również oferować „All Day People Discovery” w celu wykrycia fizycznej bliskości użytkownika z innymi osobami.

Zgodnie z raportem, aplikacja Apple’a będzie miała możliwość gromadzenia znacznie większej ilości danych użytkownika niż dzienniki mobilne innych firm i będzie miała dostęp do wiadomości tekstowych i połączeń telefonicznych, ale prywatność i bezpieczeństwo będą miały kluczowe znaczenie dla projektu oprogramowania. Analiza dnia użytkownika będzie odbywać się na wyłącznie na urządzeniu, a sugestie zapisów pozostaną w systemie przez cztery tygodnie, po czym zostaną usunięte.

Nie wiadomo, kiedy aplikacja zostanie wydana, ale może zostać ogłoszona już podczas czerwcowego WWDC 2023, podczas którego zostanie zaprezentowana wersja systemu iOS 17, a nowa apka może być funkcją nowego systemu operacyjnego. Dokumenty widziane przez WSJ nie zawierały żadnych wskazówek, czy Apple planuje pobierać opłaty za aplikację.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WSJ | MacRumors
zdjęcie wykorzystane w nagłówku wpisu pochodzi z Depositphotos