„Miasto w ogniu” zadebiutuje 12 maja w Apple TV+

Chcesz zobaczyć, jak płonie Nowy Jork? „Miasto w ogniu” zadebiutuje 12 maja 2023 roku w serwisie streamingowym Apple TV+.

„Miasto w ogniu” (City on Fire – serial Apple TV+). 2023

Serwis Apple TV+ zapowiedział tajemniczy thriller Miasto w ogniu (tyt. oryg. City on Fire), publikując pierwszy zwiastun serialu. Ośmioodcinkowa seria czerpie historię o morderstwie, podpaleniu i rodzinnym dramacie z uznanej powieści Gartha Riska Hallberga pod tym samym tytułem. Miasto w ogniu zadebiutuje od razu z trzema odcinkami w piątek 12 maja 2023 roku w Apple TV+.

Może Cię zainteresować też: „Silos” – nowy dystopijny serial od Apple TV+

Nowojorski dramat jest oparty na bestsellerowej powieści Hallberga z 2015 roku i został przeniesiony na ekran przez Josha Schwartza i Stephanie Savage. To dwie siły napędowe przebojowych seriali Gossip Girl (Plotkara) i The O.C.

Co ciekawe, Hallberg osadził swoją powieść w brudnym Nowym Jorku lat 70., a krytycy porównali ją do wehikułu czasu. Adaptacja Apple’a z kolei rozgrywa się w 2003 roku, a wątek 9/11 pojawia się także w tej historii.

W serialu Miasto w ogniu gra sporo pięknych młodych ludzi: Wyatt Oleff, Chase Sui Wonders, Jemima Kirke, Nico Tortorella, Ashley Zukerman, Xavier Clyde, Max Milner, Alexandra Doke, Omid Abtahi, Kathleen Munroe, Johna Camerona Mitchella, Geoffa Piersona i Beth Malone.

Oto jak usługa przesyłania strumieniowego opisała serial:

W City on Fire student NYU zostaje zastrzelony w Central Parku 4 lipca 2003 roku. Samantha jest sama; nie ma świadków i bardzo mało fizycznych dowodów. Grupa jej przyjaciół gra w jej ulubionym klubie w centrum miasta, ale ona wychodzi, żeby się z kimś spotkać, obiecując, że wróci. Ale tego nie robi.

W trakcie śledztwa w sprawie Samanthy okazuje się, że jest ona kluczowym łącznikiem między serią tajemniczych pożarów w całym mieście, śródmiejską sceną muzyczną i zamożną rodziną z przedmieścia zajmującą się nieruchomościami, która boryka się z wieloma tajemnicami, które skrywają.

Wonders gra Samanthę, a Oleff gra Charliego, przyjaciela Samanthy, który zmaga się ze śmiercią ojca po zamachu z 11 września, dwa lata wcześniej. Po tym, jak Samantha zostaje postrzelona, nie cofnie się przed niczym, by rozwikłać tajemnicę tego, co się stało.

Po pierwszych trzech odcinkach wyemitowanych 12 maja, jeden nowy odcinek będzie pojawiał się co tydzień do 16 czerwca 2023 roku.

Apple Studios wyprodukowało Miasto w ogniu dla Apple TV+. Za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej Fake Empire Schwartz i Savage napisali wszystkie osiem odcinków i pełnią rolę showrunnerów. Producent wykonawczy Jesse Peretz reżyseruje cztery odcinki. Lis Rowiński z Fake Empire jest współproducentem wykonawczym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+