Dialogue Boost w Prime Video – czyli wzmocnienie dialogów w filmach i serialach

Serwis Prime Video wprowadza nową funkcję Dialogue Boost, która ułatwia słuchanie dialogów w filmach i serialach dostępnych w usłudze Amazonu.

Funkcja Dialogue Boost (wzmocnienie dialogów) w Amazon Prime Video

Funkcja wzmocnienia dialogów Dialogue Boost to innowacja, która pozwala samodzielnie wybrać poziomy głośności dialogów do własnych potrzeb na dowolnym urządzeniu obsługującym serwis streamingowy Amazon Prime Video. Usługa początkowo została uruchomiona w wybranych produkcjach Amazon Originals na całym świecie.

Zobacz też: „Lewandowski – Nieznany” film o Robercie Lewandowskim już na Amazon Prime

Dialogue Boost pozwala zwiększyć głośność dialogów w stosunku do podkładu muzycznego i efektów, zapewniając wygodniejsze i bardziej dostępne wrażenia podczas oglądania, których nie można znaleźć w żadnej innej globalnej usłudze przesyłania strumieniowego.

Choć funkcja Dialogue Boost została stworzona z myślą o klientach niedosłyszących, każdy może korzystać z tej funkcji, dopasowując ją do swoich osobistych preferencji odsłuchowych. Obecnie wzmocnienie dialogów dostępne jest dla oryginalnej ścieżki dźwiękowej, głównie w języku angielskim.

Jak działa wzmocnienie dialogu za pomocą Dialogue Boost?

Funkcja Dialogue Boost analizuje oryginalny dźwięk w filmie lub serialu i inteligentnie identyfikuje miejsca, w których dialogi mogą być słabo słyszalne ze względu na użyta ścieżkę dźwiękową i odgłosy efektów.

Następnie wzorce mowy są izolowane, a dźwięk jest wzmacniany, aby dialogi były wyraźniejsze. To podejście oparte na sztucznej inteligencji zapewnia ukierunkowane ulepszenie części dialogów mówionych, zamiast ogólnego wzmocnienia w kanale centralnym w systemie kina domowego. W rezultacie z Dialogue Boost można korzystać na każdym urządzeniu, na którym można uruchomić Prime Video.

Funkcja Dialogue Boost (wzmocnienie dialogów) w Amazon Prime Video

Jak korzystać ze wzmocnienie dialogu?

Podczas odtwarzania można przeglądać i wybierać poziom Dialogue Boost, którego chcemy użyć, za pomocą rozwijanego menu audio i napisów. Ścieżki audio są oznaczone jako:

  • English Dialogue Boost: Medium (średnie wzmocnienie dialogów)
  • English Dialogue Boost: Low (niskie wzmocnienie dialogów)
  • English Dialogue Boost: High (wysokie wzmocnienie dialogów)
Ustawienia Dialogue Boost w Amazon Prime Video
Ustawienia Dialogue Boost w Amazon Prime Video

Dostępność wzmocnienia dialogu

Funkcja Dialogue Boost jest dostępna na wszystkich urządzeniach obsługujących Prime Video i oferuje możliwości, które wcześniej były dostępne tylko dla klientów posiadających wysokiej klasy systemy kinowe, specjalistyczny sprzęt audio lub wybrane inteligentne telewizory.

Użytkownicy mogą teraz uzyskać dostęp do Dialogue Boost w wybranych tytułach Amazon Originals, w tym Tom Clancy’s Jack Ryan, The Marvelous Mrs. Maisel i Harlem, a także w filmach, w tym The Big Sick (i tak cię kocham), Beautiful Boy (Mój piękny syn) i Being the Ricardos. Ta funkcja będzie dostępna w kolejnych tytułach jeszcze w tym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon