Nowe wydanie kultowej książki „Planeta małp”

Nowy polski przekład „Planety małp” Pierre’a Boulle właśnie trafił do sprzedaży – to obowiązkowa pozycja dla fanów Stanisława Lema i Janusza Zajdla.

„Planet małp” książka (Pierre Boulle) - wydanie 2023 ArtRage w tłumaczeniu Agaty Kozak
„Planet małp” książka (Pierre Boulle) – wydanie 2023 ArtRage w tłumaczeniu Agaty Kozak

Napisana w 1963 roku powieść science fiction francuskiego pisarza i dyplomaty Pierre’a Boulle pt. Planeta małp – sfilmowana i nagrodzona Oskarem pięć lat później – to już klasyka gatunku. Klasyka niejako zapomniana, przysłonięta przez ogromny sukces kolejnych filmów z serii. Teraz ukazuje się w nowym tłumaczeniu Agaty Kozak nakładem wydawnictwa ArtRage.

Sprawdź też: Książka „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” pojawi się w 2. połowie 2023 roku

Jest rok 2500. Po dwóch latach międzygalaktycznej podróży wysłany z Ziemi statek kosmiczny ląduje na nieznanej planecie, gdzieś w Pasie Oriona. Zastany świat uderzająco przypomina rodzinną planetę kosmonautów. Ta sama atmosfera, woda, roślinność. Są tam również ludzie. Zniewoleni przez inteligentne małpy: prawdziwych władców planety.

Powieść ukazuje się w serii Cymelia – w której przypominamy nieco zapomniane, bądź nieznane w Polsce, dzieła klasyki literatury światowej.

Pierre Boulle (1912–1994) to francuski prozaik, wojskowy, dyplomata. Najbardziej zasłynął dzięki dwóm powieściom, „Most na rzece Kwai” i „Planeta małp”. Był inżynierem i tajnym agentem w służbie Wolnej Francji, pod kryptonimem Peter John Rule pomagał ruchowi oporu w Chinach, Birmie i Indochinach Francuskich.

O książce:

  • tytuł oryginalny: La Planète des singes
  • liczba stron: 250
  • rok wydania: 2023
  • wydawnictwo: ArtRage
  • tłumaczenie: Agata Kozak
  • formaty: papier i e-book (ePub, mobi)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja wydawcy