Gra „Monster Hunter Now” wskoczy do świata realnego

Niantic i CAPCOM łączą siły, aby przenieść grę mobilną „Monster Hunter Now” do świata rzeczywistego.

„Monster Hunter Now” (Niantic, CAPCOM, 2023)

Firmy Niantic Inc. i CAPCOM CO., Ltd, zaprezentowały Monster Hunter Now — grę mobilną, która przeniesie wrażenia z gry Monster Hunter na ulice, do parków i dzielnic na całym świecie. Globalna premiera zaplanowana jest na wrzesień 2023 roku, a gra będzie dostępna w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play.  Monster Hunter będzie dystrybuowana przez Niantic i licencjonowana przez CAPCOM. Zainteresowani gracze mogą zapisać się już teraz na stronie monsterhunternow.com, aby mieć szansę na dołączenie do nadchodzących beta testów.

Gra pozwoli walczyć z potworami w prawdziwym świecie. Wcielając się w rolę łowców, wyruszycie w drogę i połączycie siły z innymi graczami, aby pokonać najgroźniejsze potwory na świecie. To ekscytujące wrażenia z gry połączone aspektem społecznościowym. Obsługa gry na smartfonie pozwoli Wam z łatwością znaleźć znajomych do wspólnych przygód. 

Monster Hunter to najpopularniejsza seria gier wideo firmy CAPCOM z ponad 90 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie i jedna z najpopularniejszych serii fabularnych gier akcji wszech czasów.

– Monster Hunter Now to nowa i bezprecedensowa odsłona Monster Hunter, która kusi graczy, by wyszli ze swoim kocim towarzyszem na spotkanie z niesamowitymi potworami w prawdziwym świecie – powiedział Ryozo Tsujimoto, producent serii Monster Hunter dla CAPCOM. – Technologia AR firmy Niantic zapewnia doświadczenie polowania „tu i teraz”, coś, co spodoba się niedzielnym graczom. Tytuł jednocześnie doskonale oddaje ducha rozgrywki i polowania, którą może zaoferować tylko seria Monster Hunter. Wyjdźmy do prawdziwego świata i cieszmy się polowaniem! – dodał Ryozo Tsujimoto.

– Monster Hunter Now będzie świetnym doświadczeniem dla każdego, kto marzył o tym, by zmierzyć się z epickimi potworami i walczyć ramię w ramię z przyjaciółmi – powiedział John Hanke, założyciel i dyrektor generalny Niantic. – Wypełniona fantastycznymi stworzeniami, wciągającymi polowaniami i możliwościami pracy zespołowej, z najlepszą możliwą grafiką na urządzeniach mobilnych, Monster Hunter Now jest idealną serią do przeniesienia do realnego świata – podsumował.

Gra została zaprojektowana tak, aby każdy mógł cieszyć się nią we własnym tempie, niezależnie od tego, czy jest długoletnim graczem Monster Hunter, graczem powracającym do serii po przerwie czy całkowitym nowicjuszem.  Twórcy podkreślają, że chcą, aby gracze mogli się nią łatwo cieszyć we własnym tempie. Na przykład, mając możliwość oznaczania potworów, które napotkają podczas drogi do pracy lub szkoły, aby zapolować na nie później, nawet po zamknięciu aplikacji. 

Zbudowany na platformie Lightship firmy Niantic tytuł „Monster Hunter Now” wykorzystuje przodującą w branży technologię lokalizacyjną i AR, która nakłada na świat rzeczywisty waleczne stworzenia rodem ze świata fantasy. 

Wyczekujcie premiery gry Monster Hunter Now we wrześniu tego roku!

Zarejestruj się do beta testów Monster Hunter Now na monsterhunternow.com.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: