Wiemy kiedy Mi Band 8 pojawi się w Chinach!

Xiaomi ujawniło datę, kiedy wprowadzi nową wersję popularnej opaski śledzącej aktywność fizyczną – Mi Band 8.

Oficjalna zapowiedź i wygląd opaski Xiaomi Mi Band 8
Oficjalna zapowiedź i wygląd opaski Xiaomi Mi Band 8

Jednym z najpopularniejszych dostępnych trackerów noszonych na nadgarstku jest seria Xiaomi Mi Band. Połączenie niskiej ceny z wieloma funkcjami sprawia, że urządzenie znajduje się wśród najlepiej sprzedających się opasek do monitorowania aktywności fizycznej każdego roku. W zeszłym roku Xiaomi wypuściło Mi Band 7 z 1,62-calowym, zawsze włączonym wyświetlaczem OLED, który ma łączność Bluetooth 5.2 i 120 trybów sportowych. Monitoruje tętno użytkownika i poziom tlenu we krwi.

Ale jak co roku, pojawia się kolejna wersja opaski Mi Band. Nie powinno więc dziwić, że na chińskiej stronie Xiaomi firma umieściła oficjalny plakat Mi Band 8 (znana w Polsce i Europie jako Xiaomi Smart Band 8), który pokazuje, że zostanie on wprowadzony 18 kwietnia 2023 roku wraz z Xiaomi 13 Ultra.

Podobnie jak w zeszłym roku, oczekuje się, że Xiaomi wypuści wersję Pro opaski Mi Band, która pod względem kształtu jest bliższa smartwatchowi niż opasce śledzącej aktywność fizyczną i monitorującej podstawowe wskaźniki zdrowotne.

Jak zwykle, globalna wersja Mi Band 8 nie będzie zawierała łączności NFC ani asystenta głosowego, który prawdopodobnie znajdzie się w chińskim wariancie urządzenia. Patrząc na zdjęcia Mi Band 8 na plakacie od Xiaomi, wydaje się, że Mi Band 8 będzie wyglądał prawie tak samo jak obecny model, z wyjątkiem opaski. Zamiast umieszczać moduł w kształcie pigułki w plastikowej obudowie z paskiem, nowe modele będą miały paski, które łączą się z modułem po obu stronach.

Mi Band 8 powinien nadal oferować te same narzędzia monitorowania co poprzedni model, co oznacza, że będzie śledził tętno i poziom tlenu we krwi oraz ostrzegał, gdy wskaźniki są poniżej lub powyżej ustawionego zakresu.

Urządzenie do noszenia powinno nadal monitorować poziom snu i stresu. Mi Band 7 otrzymał znacznie większą pojemność baterii z 125 mAh w Mi Band 6 do 180 mAh, ale zawsze włączony wyświetlacz pochłania dużo energii, a jeśli otrzymujesz wiele powiadomień, to również ograniczy to czas, w którym można korzystać z tej opaski bez ładowania.

Xiaomi Mi Smart Band 8
Xiaomi Mi Smart Band 8 – oficjalne zdjęcia

Mi Band 7 ma klasę wodoodporności 5ATM, co oznacza, że urządzenie powinno wytrzymać zanurzenie na głębokość 50 metrów lub 164 stóp. Zeszłoroczny model zawierał również nowy system ładowania, który wykorzystywał małe magnetyczne bolce, które łatwo mieszczą się z tyłu trackera. Nie spodziewalibyśmy się żadnych zmian w tym zakresie w modelu Mi Band 8.

O Mi Band 8, jednym z niewielu urządzeń Xiaomi, które można kupić w USA, powinniśmy dowiedzieć się znacznie więcej w ciągu zaledwie kilku dni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi | Phone Arena