Pixelmator Photo to teraz Photomator z funkcjami AI

Wcześniej znany jako Pixelmator Photo, nowy Photomator 2.3 na iPada i iPhone’a został wydany z automatycznym wyborem obiektu, nieba i tła, a także z maskami gradientu i nie tylko.

Photomator 2.3 aplikacja mobilna

Wraz z nową aktualizacją edytora zdjęć Photomator na iPada, firma Pixelmator zapowiedziała, że program Photomator dla komputerów Mac pojawi się w maju tego roku. Ta obietnica jest częścią planu działania Photomatora, który obejmuje edycję zdjęć opartą na sztucznej inteligencji — mają to być ulepszenia narzędzi do naprawy, narzędzia do klonowania i edycji wsadowej.

Sprawdź też: Pixelmator Pro teraz z szablonami makiet urządzeń Apple’a

Nowy Photomator 2.3 na iPada i iPhone’a dodaje selektywne korekty, co oznacza, że istnieje szybki wybór pierwszego planu, tła lub nieba w ujęciu za pomocą sztucznej inteligencji.

„Funkcja dopasowywania selektywnego to przełom dla użytkowników, którzy chcą edytować określone części zdjęcia, pozostawiając resztę nietkniętą” — powiedział Simonas Bastys, główny programista w zespole Pixelmator. „Aby edycja selektywna była szczególnie szybka i łatwa, wprowadzamy automatyczny wybór obiektów, nieba i tła oparty na sztucznej inteligencji, a także kilka innych niesamowitych funkcji maskowania”.

Narzędzia uczenia maszynowego Photomatora analizują obrazy i same wykonują zalecane korekty

Ta funkcja opisywana jest jako najnowocześniejsze uczenie maszynowe, a selektywne funkcje regulacji oznaczają, że aplikacja szybko i „inteligentnie rozpoznaje obiekt, tło i niebo dowolnego zdjęcia”. Oznacza to, że „użytkownicy mogą dokonywać wyborów jednym dotknięciem i od razu przejść do edycji zdjęć”.

Photomator 2.3 w sklepie App Store to aplikacja subskrypcyjna, która kosztuje 25,99 zł miesięcznie, 149,99 zł rocznie lub zawiera jednorazową dożywotnią cenę zakupu w wysokości 499,99 zł.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Photomator
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Photomator

Nowo nazwany Photomator to aplikacja przeznaczona głównie do edycji zdjęć, obecnie dostępna jest tylko na iPadzie i iPhonie. Jest to odpowiednik aplikacji Pixelmator Pro na iPada.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator