„Śledztwa siostry Bonifacji” to nowy spin-off „Ojca Browna”

Fani sielskiej brytyjskiej wsi niczym z St. Mary Mead Agathy Christie, z pewnością polubią koleżankę po fachu ojca Browna – siostrę Bonifację.

„Śledztwa siostry Bonifacji” (serial BBC, 2022)

Bohaterką tej lekkiej detektywistycznej fabuły jest tytułowa siostra Bonifacja (Lorna Watson) — jeżdżąca na Vespie katolicka zakonnica rozwiązująca sprawy kryminalne, która też pędzi winko. Niektórzy widzowie na pewno pamiętają ją z 6. odcinak serialu „Ojciec Brown”. Bonifacja jest absolwentką kryminalistyki co pozwala jej służyć jako doradczyni lokalnej policji. Akcja serialu osadzona jest w latach 60. XX wieku, w okresie, w którym kryminalistyka dopiero się rozwija.

Polecam także: Pokochasz te programy z Joanną Lumley!

Serial kryminalny Śledztwa siostry Bonifacji (tyt. oryginalnym. Sister Boniface Mysteries) z 2022 roku jest emitowany na antenie kanału BBC First w poniedziałki o godzinie 21:00. W najbliższy poniedziałek 10 kwietnia 2023 roku zostanie wyemitowany 5. odcinek serialu. Kolejne odcinki pierwszego sezonu będą dostępne do obejrzenia online w serwisie BBC Player (w Canal+ online lub Play NOW).

Reżyseria: Paul Gibson, John Maidens
Obsada: Lorna Watson, Belinda Lang, Miranda Raison, Jason Thorpe (Edwin Battenberg), Fred Fergus, Max Brown, Jerry Iwu, Michael Marcus, Ingvild Lakou, Andrew Scarborough.

Krótkie opisy pierwszych 4. odcinków serialu „Śledztwa siostry Bonifacji”:

  • Odcinek 1. (43 min) Siostra Bonifacja uczestniczy w śledztwie w sprawie śmierci służącej, której ciało znaleziono na lokalnym festiwalu. Do miasteczka przybywa Felix.
  • Odcinek 2. (42 min) Ekipa telewizyjna wykorzystuje klasztor St Vincent jako miejsce akcji thrillera szpiegowskiego. Podczas pracy na planie zamiast repliki użyta zostaje prawdziwa broń. Siostra Bonifacja bada kulisy zdarzenia.
  • Odcinek 3 (44 min) Siostra Bonifacja ściga się z czasem, by zidentyfikować seryjnego mordercę zabawiającego się z ofiarami w układanie puzzli.
  • Odcinek 4. (44 min) Brat siostry Reg pojawia się w klasztorze po wyjściu z więzienia. Wkrótce zostaje podejrzany w sprawie śmierci kontrowersyjnego artysty.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serii:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: