Niedrogi projektor Kodak Flik HD10 z Android TV

System Android TV trafił do budżetowego inteligentnego projektora multimedialnego Flik HD10 firmy Kodak.

Kodak Flik HD10 Smart Projector
Kodak Flik HD10 Smart Projector od C+A Global | Kodak Photo Plus

Inteligentny projektor Kodak Flik HD10 Smart Projector obsługuje platformę Android TV dla serwisu Netflix o przekątnej do 150 cali i ma wbudowany system dźwiękowy zapewniający wszechstronną rozrywkę. Zapewne Kodak jest Ci prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich aparatów instant i filmów fotograficznych (klisz), jednak firma posiada także takie urządzenia, jak smartfony, tablety, kamery sportowe i projektory. Teraz został wprowadzony na rynek pierwszy inteligentny projektor tej marki oparty na systemie Android TV firmy Google.

Zobacz też: Projektor Emotn N1 jest oficjalnie licencjonowany przez Netflixa

Inteligentny projektor Flik HD10 nie pochodzi od tej samej firmy Eastman Kodak, która ogłosiła wycofanie się z branży fotograficznej w 2012 roku, ale od północnoamerykańskiego licencjobiorcy marki o nazwie C+A Global, który ma również aparaty fotograficzne, drukarki i skanery w swoim portfolio produktów Kodak Photo Plus.

Dostępny prawie dla każdego projektor LCD Kodaka ma natywną rozdzielczość 1080p i jest w stanie wyświetlać obraz o przekątnej 150 cali w proporcjach 16:9 lub 4:3. Posiada kontrast 2000:1, ręczne ustawianie ostrości, automatyczną korekcję trapezu i korekcję czterech rogów, chociaż źródło światła LED może emitować tylko 200 lumenów ANSI – więc najlepsze rezultaty uzyskamy w zaciemnionym pomieszczeniu – szacuje się, że wystarczy na 50.000 godzin oglądania.

Dwuzakresowe Wi-Fi umożliwia dostęp do sklepu Google Play i tysięcy oferowanych w nim aplikacji rozrywkowych, w tym platform strumieniowych, takich jak Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video, a pudełkowy projektor jest dostarczany z pilotem posiadającym wbudowany mikrofon do obsługi zapytań głosowych przez Asystenta Google.

Projektor Kodak Flik HD10 z Android TV

Chromecast i AirPlay są również obsługiwane prze ten mały projektor do udostępniania treści ze smartfona, tabletu lub laptopa. Użytkownicy mogą też podłączyć kabel do urządzenia źródłowego przez HDMI lub USB. W zestawie znajdują się dwa głośniki o mocy 5 W, zapewniające rozrywkę typu „wszystko w jednym”, Bluetooth 5.0 również jest gotowy do działania.

Zasilany sieciowo Flik HD10 jest już dostępny w cenie 269,99 USD, a firma obiecuje wydanie bardziej przenośnego modelu – Flik HD9 do końca drugiego kwartału 2023 roku.

Strona produktu: Inteligentny projektor Kodak Flik HD10

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kodak Plus | New Atlas