Etui słuchawek AirPods z wyświetlaczem wyglądałoby ciekawie

Firma Apple bada możliwość wykorzystania interaktywnego ekranu dotykowego w etui słuchawek AirPods.

Koncepcja etui słuchawek AirPods z dotykowym wyświetlaczem
Koncepcja etui słuchawek AirPods z dotykowym wyświetlaczem

Apple może w przyszłości wypuścić etui słuchawek AirPods z wbudowanym wyświetlaczem dotykowym, który umożliwiłby użytkownikom kontrolowanie źródeł audio i interakcję z aplikacjami powiązanymi z podłączonym urządzeniem. Wskazuje na to nowo opublikowany patent firmy. Złożony przez Apple we wrześniu 2021 roku i opublikowany w zeszłym tygodniu przez Urząd Patentowy i Znaków towarowych USA patent zatytułowany Devices, Methods, and Graphical User Interface Interactions with a Headphones Case wyraźnie przedstawia różne przykłady wykonania takiego projektu, wraz z obrazami słuchawek AirPods i ekranu dotykowego z przodu etui ładującego.

Zobacz też: Kolejny patent Apple’a na Smart Ring

Takie etui zostało już zaprezentowane przez JBL w modelu JBL Tour Pro 2, które maja ukazać się wiosną tego roku, może więc istnieć zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie, aby kontrolować funkcje i czynności związane ze słuchawkami za pomocą etui ładującego. Można za pomocą takiego wyświetlacza sterowac odtwarzaniem utworów w usługach przesyłania strumieniowego, zmieniać źródła audio i kontrolować innymi ustawieniami.

Taki interfejs mógłby opcjonalnie uzupełniać konwencjonalne metody kontrolowania słuchawek bezprzewodowych. Można byłoby w ten sposób zmniejszyć liczbę, zasięg i/lub charakter danych wejściowych od użytkownika.

W jednym z przykładów Apple przewiduje integrację z usługą Apple Music za pomocą etui z własnym GUI, który zapewniałby również dotykowe informacje zwrotne, umożliwiając użytkownikowi kontrolowanie odtwarzania dźwięku, dostosowanie głośności, zarządzanie ulubionymi utworami i interakcję z muzyką na inne sposoby.

Rysunek patentowy Apple – etui z ekranem dotykowym słuchawek AirPods
Rysunek patentowy Apple – etui z ekranem dotykowym słuchawek AirPods

W innym przykładzie wykonania etui reaguje na określone gesty, aby można było poruszać się po ekranie i wywoływać asystenta głosowego Siri. W jednym scenariuszu Apple opisuje, w jaki sposób ściśnięcie obudowy może być nawet sposobem na zmianę trybu słuchania słuchawek AirPods – prawdopodobnie odnoszących się do anulowania szumu i trybu przejrzystości.

Apple sugeruje, że etui może zawierać dodatkowe procesory i moduły pamięci, które pozwoliłyby wykonywać określone instrukcje, które są tradycyjnie powiązane ze smartfonami, komputerami i innymi podłączonymi urządzeniami. Na przykład niektóre przykłady wykonania pokazują ekran dotykowy, zapewniając interaktywny dostęp do aplikacji na iPhonie, w tym do telefonu, poczty, wiadomości, aparatu, kalendarza, pogody, map i innych.

Rysunek patentowy Apple – etui z ekranem dotykowym słuchawek AirPods
Rysunek patentowy Apple – etui z ekranem dotykowym słuchawek AirPods

Podobnie jak w przypadku każdego złożonego patentu, technologia, którą opisano, raczej nie pojawi się w produkcie w najbliższym czasie, jeśli w ogóle — ale daje wgląd w to, jak Apple bada sposoby uczynienia obudowy słuchawek AirPods bardziej funkcjonalnym pośrednikiem między AirPodsami i połączonym źródłem dźwięku.

Od czasu premiery pierwszych słuchawek AirPods w 2016 roku Apple pracowało nad zwiększeniem funkcjonalności etui AirPodsów dla różnych modeli. W szczególności etui słuchawek AirPods Pro jako pierwsze otrzymało bezprzewodowe ładowanie Magsafe, szerokopasmowego układ U1 Ultra, który obsługuje precyzyjne śledzenie z Find My, Lanyard Loop, wbudowany głośnik do lokalizacji i aktualizacje statusu oraz zwiększoną żywotność baterii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | Patently Apple