„Lewandowski – Nieznany” film o Robercie Lewandowskim już na Amazon Prime

Od piątku 31 marca 2023 roku można już obejrzeć pierwszy w historii filmu dokumentalny o Robercie Lewandowskim.

„Lewandowski nieznany” Amazon Prime Video (2023) film dokumentalny

Nowy polski dokument pt. Lewandowski – Nieznany to bezprecedensowy wgląd w jego karierę i życie prywatne oraz historia o tym, jak młody zawodnik z Polski stał się jednym z najlepszych piłkarzy swoich czasów. Głos w filmie zabiera również Anna Lewandowska, jego rodzina i bliscy przyjaciele, w tym światowej klasy piłkarze, trenerzy i inni sportowcy. Lewandowski – Nieznany to także pierwsza polska produkcja własna Prime Video. Film dołączy do wybranych polskich tytułów, światowych produkcji własnych Amazon i dokumentów sportowych dostępnych w serwisie Amazon Prime.

Zobacz też: Jeśli Huawei z Rosją, to bez Lewandowskiego

Dzięki bezpośredniemu dostępowi do życia sportowca i nigdy wcześniej niepublikowanym materiałom, film zapewni widzom w Polsce niepowtarzalną możliwość poznania prawdziwego wizerunku i historii Roberta Lewandowskiego.

Film ujawnia wyjątkową drogę, jaką przebył młody człowiek z małego miasta w Polsce, aby stać się jednym z najlepszych napastników swoich czasów, jak również pokazuje zmianę jego sposobu myślenia i to, jak przekroczył granice futbolu swoimi występami na boisku i zachowaniem poza nim. Dokument przedstawia wiele aspektów życia Lewandowskiego, w tym jego młode lata, miłość do rodziny i przyjaciół, a także jego niezachwianą etykę pracy, poświęcenie oraz wzloty i upadki towarzyszące mu w drodze do sukcesu zawodowego.  

Dokument składa się z rozmów z Lewandowskim oraz ze światowej klasy piłkarzami, trenerami i innymi sportowcami, takimi jak Xavi Hernandez, Thierry Henry, Jürgen Klopp i Zbigniew Boniek, a także z jego żoną Anną Lewandowską, rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Poprzez ekskluzywne wywiady film przedstawia nieznany dotąd obraz początków kariery Lewandowskiego w Polsce, jego wzrost popularności w takich klubach jak Borussia Dortmund i Bayern Monachium oraz jego rolę w drużynie jako dominującego strzelca i kapitana reprezentacji narodowej. Obraz obejmuje również transfer Lewandowskiego do FC Barcelony i przedstawia, jak ten ruch był postrzegany przez ekspertów i fanów, dodając własną perspektywę piłkarza i powody jego decyzji.

Piłka nożna jest moją pasją, futbol stał się dla mnie sposobem na spełnienie marzeń. Chciałbym, aby moja historia była inspiracją dla młodych ludzi, aby zobaczyli, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy cel można osiągnąć. Film opowiada o ludziach, trenerach, kolegach, ale przede wszystkim o bliskich mi osobach, rodzinie i przyjaciołach, którzy stanowią ważną część mojej kariery, towarzysząc mi nie tylko w chwilach radości, ale także wspierając mnie w trudnych momentach.  

– mówi Robert Lewandowski

Lewandowski – Nieznany został wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzany dom produkcyjny Papaya Films i wyreżyserowany przez Macieja Kowalczuka. Produkcja dołącza do oferty polskich tytułów już dostępnych na Amazon Prime, takich jak: Small WorldApokawixaNie cudzołóż i nie kradnij, a także globalnych produkcji własnych Amazon, takich jak: Władca Pierścieni: Pierścienie WładzyTom Clancy’s Jack RyanThe Grand Tour oraz The Boys.

Film uzupełnia kolekcję dokumentów sportowych dostępnych w Amazon Prime na wyłączność, w tym: Wszystko albo nic: ArsenalWszystko albo nic: Tottenham HotspurWszystko albo nic: Manchester CityInside Borussia Dortumund, El Corazón de Sergio RamosRooneyRio Ferdinand: Tipping PointSir Alex Ferguson: Never Give In oraz Andy Murray: Walka o powrót.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon Prime Video