Chory kotek podbija TikToka, aby ustanowić rekord świata w najdłuższym miauczeniu

Kotek z hipoplazją emituje niezwykle długie „miauczenie” i stał się tak bardzo wirusowy na TikToku, że osiągnął miliony wyświetleń.

Maiuczący kotek leżący na łóżku
fot Depositphotos

Klip z kotem został udostępniony przez @phineasthecat na TikToku – konto kotka o imieniu Phineas (Fineasz) z Sydney w Australii, który urodził się z niedorozwojem móżdżku. Jest to stan, w którym móżdżek mózgu, kontrolujący zdolności motoryczne, równowagę i koordynację, nie rozwinął się prawidłowo. Podpis zamieszczony pod filmem brzmi: „Niedorozwój móżdżku Phina z pewnością nie zmniejsza jego pewności siebie!!!” Wiadomość nałożona na klip informuje o próbie „ustanowienia rekordu najdłuższego miauczenia na świecie”.

Przeczytaj też: Inteligentne drzwiczki Petvation rozpoznają pyszczek psa lub kota

W tle słychać długie miauczenie, zanim rudy kot siada na łóżku. Kot wydaje trzy krótsze miauczenia przed zakończeniem klipu.

Chociaż nie można wyleczyć hipoplazji móżdżku, w innym wpisie na TikToku właściciel informuje, że nasz koci przyjaciel „nie odczuwa bólu i jest szczęśliwym kotem!”.

Przeciągłe miauczenie Fineasza mogło być wyrazem szczęścia. Według weterynarki Amy Flowers w WebMD z maja 2021 roku, koty miauczą na powitanie swoich właścicieli i można to postrzegać jako „mówienie, że cieszą się, że cię widzą”.

Kiedy miauczenie kota zamienia się w „wysokie, przeciągłe wycie”, nazywa się to jęczeniem, jak zauważył weterynarz Lynn Buzhardt w artykule dla VCA, jednej z największych sieci szpitali dla zwierząt w Ameryce Północnej. Kocie jęczenie to „niepokojący” dźwięk, który jest „skrzyżowaniem wycia ze skomleniem” – poinformował Buzhardt. Lekarz weterynarii powiedział także: „Jest melodyjny i melodramatyczny. Jest trwały. Oznacza„ Uważaj! Coś się dzieje! ”

Według VCA i WebMD może istnieć wiele przyczyn powtarzającego się miauczenia lub gwizdania kota:

  • Choroby fizyczne: różne stany i choroby mogą powodować nadmierne wokalizacje kota, takie jak nadczynność tarczycy lub choroba nerek. Niektóre koty z wiekiem doświadczają również pogorszenia funkcji poznawczych lub dezorientacji, co może powodować ich jęczenie.
  • Niebezpieczeństwo: Buzhardt powiedział, że koty są zwierzętami terytorialnymi, więc mogą zaatakować, jeśli obcy wejdzie na ich „teren chroniony”.
  • Stres lub niepokój: koty nie lubią zmian i mogą odczuwać niepokój lub stres, gdy do rodziny dołącza nowa osoba lub gdy właściciel zostawia je same w domu.
  • Głód: niektóre koty mogą sygnalizować, że chcą jedzenia, a niektóre mogą nawet miauczeć za każdym razem, gdy ktoś wchodzi do kuchni.
  • Potrzeba uwagi: „Nawet najbardziej powściągliwy kot może czasami pragnąć twojej uwagi” – powiedział Buzhardt. Hałasowanie to sposób na skłonienie Cię do odpowiedzi.
  • Wezwanie godowe: kotka wydaje „dziwne odgłosy”, gdy jest gotowa do rozmnażania się, aby poinformować samce, które również „wyją”, gdy wyczują zapach kota w rui.
@phineasthecat

Phin’s cerebellar hypoplasia certainly doesn’t diminish his confidence!!! #phineasthecat #orangeisthenewblackandtan #catsoftiktok #cerebellarhypoplasia #cat

♬ original sound – Phineas

Należy jednak dodać, że film nie został niezależnie zweryfikowany, ale tak długie dźwięki są możliwe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Newsweek
zdjęcie wykorzystane w nagłówku wpisu pochodzi z Depositphotos