Obejrzyj pierwszy zwiastun filmu „Asteroid City”

„Asteroid City” wygląda dokładnie tak, jak można by sobie wyobrazić film o dojrzewaniu Wesa Andersona obserwującego gwiazdy na pustyni.

„Asteroid City” - film Wesa Andersona (2023)

To, czy rzeczywiście kosmici ukrywają się gdzieś w Asteroid City w Focus Features – filmie reżysera Wesa Andersona, jest przedmiotem debaty. Jednak całkiem jasne jest to, że film wykorzystuje wszystkie mocne strony Andersona i da wszystkim jego fanom dokładnie to, na co czekali. Film Asteroid City, którego akcja toczy się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku w połowie lat pięćdziesiątych minionego wieku, opowiada historię wdowca (Jason Schwartzman), który podróżuje z czwórką swoich dzieci po całym kraju, aby zobaczyć się z dziadkiem (Tom Hanks), gdy ich samochód nagle się psuje.

Sprawdź też: „The French Dispatch” w kinach dopiero w październiku

Ze względu na awarię samochodu muszą zatrzymywać się w Asteroid City. W miasteczku akurat odbywają się coroczne zawody młodych obserwatorów gwiazd, co bardzo spodobało się synowi wdowca Woodrowowi (Jake Ryan). W zwiastunie obserwujemy, jak cała rodzina zostanie wciągnięta w wydarzenia miasta.

Oczywiście jest konkurs obserwacji gwiazd. Ale są też dziwne trzęsienia ziemi, których prawdziwej przyczyny nikt nie zna. Pojawiają się obawy, czy kosmici nie czają się wśród ludzi mieszkających w Asteroid City, i jest też celebrytka (Scarlett Johansson) — wszystko to wydaje się utrzymywać bohaterów Asteroid City w stanie ciągłego podniecenia.

Asteroid City wygląda po prostu tak jakby Wes Anderson grał tam samego siebie, co oznacza, że pomimo całej jego fiksacji na XX-wiecznej Ameryce i stylu, będzie to porywająca przypowieść skierowana wprost do ludzi, którzy kochają odrobinę kiczu z prestiżem.

W Asteroid City występują także Margot Robbie, Hong Chau, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Ed Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis, Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Willem Dafoe, Tony Revolori, Grace Edwards, Aristou Meehan, Sophia Lillis, Ethan Lee, Jeff Goldblum i Rita Wilson.

Film wchodzi do kin w Stanach Zjednoczonych 16 czerwca 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge