WaveOne zostało przejęte przez Apple

Apple przejmuje firmę WaveOne, która specjalizuje się w kompresji wideo opartej na sztucznej inteligencji.

WaveOne (logo)

Według serwisu TechCrunch firma Apple niedawno przejęło WaveOne — kalifornijski startup, który opracowywał algorytmy AI do kompresji wideo. Apple nie potwierdziło przejęcia, ale były dyrektor WaveOne Bob Stankosh poinformował, że „sprzedaż firmie Apple” została sfinalizowana na początku tego roku. Ponadto w raporcie zauważono, że strona internetowa WaveOne została wyłączona w styczniu tego roku, a kilku pracowników firmy pracuje obecnie w Apple’u w różnych zespołach zajmujących się uczeniem maszynowym.

Przeczytaj też: Sprawdź Gen-1, generatywną sztuczną inteligencję do tworzenia filmów

Zgodnie z raportem WaveOne pracowało nad algorytmami kompresji i dekompresji wideo „content-aware”, aby zmniejszać rozmiar plików wideo.

Wykorzystując wspomagane przez sztuczną inteligencję wykrywanie scen i obiektów, technologia startupu może zasadniczo „zrozumieć” klatkę wideo – umożliwiając na przykład nadanie priorytetu twarzom kosztem innych elementów w scenie w celu zaoszczędzenia przepustowości.

Nie jest jasne, ile Apple zapłaciło za WaveOne ani kiedy technologie startupu mogą zostać zintegrowane z platformami oprogramowania Apple’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | techCrunch