Apple Pay Later od dziś dostępne w USA

Apple uruchomiło usługę Apple Pay Later, aby umożliwić konsumentom płacenie za zakupy w późniejszym czasie – użytkownicy mogą podzielić zakupy na 4 płatności bez odsetek i opłat.

Ekran główny usługi Apple Pay Later

Firma Apple wprowadziła dziś usługę Apple Pay Later w Stanach Zjednoczonych. Uruchomiona z myślą o sytuacji finansowej użytkowników usługa Apple Pay Later umożliwia użytkownikom dzielenie zakupów na cztery płatności rozłożone na sześć tygodni bez odsetek i opłat. Użytkownicy mogą łatwo śledzić, zarządzać i spłacać pożyczki Apple Pay Later w jednym dogodnym miejscu w Apple Wallet. Użytkownicy mogą ubiegać się o pożyczkę Apple Pay Later w wysokości od 50 do 1000 USD, którą można wykorzystać na zakupy online i w aplikacjach, dokonywanych na iPhonie i iPadzie u sprzedawców akceptujących Apple Pay.

Przeczytaj także: „Apple Pay Later” pozwoli płacić za zakupy na raty

Od dziś Apple zacznie zapraszać wybranych użytkowników do uzyskania dostępu do wersji wstępnej Apple Pay Later, a w nadchodzących miesiącach planowane jest udostępnienie tej funkcji wszystkim uprawnionym użytkownikom.

Aby rozpocząć korzystanie z usługi Apple Pay Later, użytkownicy mogą ubiegać się o pożyczkę w aplikacji Wallet bez wpływu na ich zdolność kredytową. Następnie zostaną poproszeni o wprowadzenie kwoty, którą chcieliby pożyczyć, i wyrażenie zgody na warunki usługi Apple Pay Later. Podczas procesu składania wniosku zostanie przeprowadzona uproszczona procedura kredytowa, aby upewnić się, że użytkownik jest w dobrej sytuacji finansowej przed zaciągnięciem pożyczki.

Po zatwierdzeniu użytkownik zobaczy opcję Zapłać później, gdy wybierze Apple Pay podczas płatności online oraz w aplikacjach na iPhonie i iPadzie, i będzie mógł skorzystać z usługi Apple Pay Later, aby dokonać zakupu. Po skonfigurowaniu usługi Apple Pay Later użytkownicy mogą również ubiegać się o pożyczkę bezpośrednio podczas dokonywania zakupu.

Spłaty pożyczki Apple Pay Later użytkownika są wyświetlane w aplikacji Wallet.

Użytkownicy mogą bezproblemowo przeglądać, śledzić i zarządzać wszystkimi swoimi pożyczkami w aplikacji Wallet. Mogą też wybrać wyświetlanie wszystkich nadchodzących płatności w widoku kalendarza w aplikacji Wallet.

Usługa Apple Pay Later jest wbudowana bezpośrednio w Wallet, dzięki czemu użytkownicy mogą bezproblemowo przeglądać, śledzić i zarządzać wszystkimi swoimi pożyczkami w jednym miejscu. Dzięki usłudze Apple Pay Later w aplikacji Wallet użytkownicy mogą łatwo sprawdzić łączną kwotę należną za wszystkie swoje sktywnepożyczki, a także łączną kwotę należną w ciągu następnych 30 dni.

Mogą również wybrać wyświetlanie wszystkich nadchodzących płatności w widoku kalendarza w aplikacji Wallet, aby łatwiej śledzić i planować płatności. Przed terminem płatności użytkownicy otrzymają również powiadomienia za pośrednictwem Portfela i poczty e-mail. Użytkownicy zostaną poproszeni o powiązanie karty debetowej z Portfela jako metody spłaty pożyczki — aby uniemożliwić użytkownikom zaciąganie większego zadłużenia w celu spłaty pożyczek, karty kredytowe nie będą akceptowane.

Usługa Apple Pay Later została zaprojektowana z myślą o prywatności i bezpieczeństwie. Zakupy za pomocą Apple Pay Later są uwierzytelniane za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu, a historia transakcji i pożyczek użytkowników nigdy nie jest udostępniana ani odsprzedawana stronom trzecim w celach marketingowych lub reklamowych.

Zrzuty ekranów z usługi Apple Pay Later
Zrzuty ekranów z usługi Apple Pay Later

Apple Pay Later jest oferowany przez Apple Financing LLC, spółkę zależną Apple Inc., która jest odpowiedzialna za ocenę kredytową i udzielanie pożyczek. Apple Financing planuje zgłaszać pożyczki Apple Pay Later do amerykańskich biur kredytowych począwszy od tej jesieni tego roku, aby znalazły odzwierciedlenie w ogólnych profilach finansowych użytkowników i mogły pomóc w promowaniu odpowiedzialnego pożyczania zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy.

Mastercard i Goldman Sachs

Usługa Apple Pay Later jest dostępna w ramach programu ratalnego Mastercard, więc sprzedawcy, którzy akceptują Apple Pay, nie muszą nic robić, aby wdrożyć usługę Apple Pay Later dla swoich klientów. Gdy sprzedawca zaakceptuje Apple Pay, Apple Pay Later będzie opcją dla jego klientów podczas realizacji transakcji online oraz w aplikacjach na iPhonie i iPadzie. Goldman Sachs jest wystawcą danych uwierzytelniających płatności Mastercard używanych do realizacji zakupów Apple Pay Later.

Dostępność

Od dzisiaj losowo wybrani użytkownicy otrzymają wcześniejszy dostęp do przedpremierowej wersji usługi Apple Pay Later za pośrednictwem Portfela i adresu e-mail Apple ID. Usługa Apple Pay Later jest dostępna w Stanach Zjednoczonych podczas zakupów online i w aplikacjach na iPhonie i iPadzie. Usługa Apple Pay Later jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS 16.4 i iPadOS 16.4 (lub nowszych).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom