Seoul Ring to największy na świecie bezszprychowy diabelski młyn!

Największy na świecie diabelski młyn bez szprych w Korei łączy rolę obserwatorium i kapsuły rozrywkowej.

Seoul Ring - koncepcja budowli

Rząd metropolitalny Seulu ogłosił swoje przedsięwzięcie budowy największego na świecie bezszprychowego diabelskiego młyna o nazwie Seoul Ring (Pierścień Seulu) w Haneul Park w Sangam-dong, Mapo-gu, Korea. Seoul Ring czerpie wzornictwo z klasycznej srebrnej obrączki ślubnej, wykorzystując jedynie stal jako główny materiał budulcowy. Diabelski młyn bez szprych ma zostać zbudowany na dawnym wysypisku śmieci w czerwcu 2025 roku, jako symbol gospodarki o obiegu zamkniętym i działań na rzecz klimatu zarówno dla ludzi, jak i dla przyrody.

Nazwany największym na świecie bezszprychowym diabelskim młynem Seoul Ring nawiązuje do tradycyjnego projektu „karuzeli” i planuje wykorzystać innowacyjną technologię, która nie została jeszcze ustalona, aby stworzyć estetycznie zaawansowany projekt bezszprychowy.

Władze miasta twierdzą, że konsultują się z krajowymi i międzynarodowymi ekspertami w dziedzinie architektury i inżynierii, aby upewnić się, że konstrukcja i integralność strukturalna Pierścienia Seulu jest bezpieczna.

Rozrywka i kultura w jednej przejażdżce

Oprócz tego, że będzie to obiekt rozrywkowy umieszczony w parku, Rząd Metropolitalny Seulu przewiduje, że Seoul Ring będzie zarówno obiektem rozrywkowym i kompleksem kulturalnym, który zapewni odwiedzającym możliwość zobaczenia Parku Haneul z góry i zrozumienia historycznego znaczenia Nanjido.

Okrągła stalowa obręcz jest otoczona przezroczystym szkłem po zewnętrznej stronie, podczas gdy cała stalowa osłona stanowi spodnią część konstrukcji. Duże pojedyncze stalowe kapsuły z przestronnymi wnętrzami i dużymi oknami do zwiedzania powoli się obracają. Mechanizm diabelskiego młyna przypomina ruchome chodniki na lotniskach, ale tym razem schody poruszają się po okrągłej ścieżce projektu.

Nazwany największym na świecie diabelskim młynem bez przęseł ma służyć różnym festiwalom jak programom kulturalnym i turystycznym zarówno dla gości, jak i mieszkańców. Miasto i rząd zamierzają zbudować Seoul Ring w oparciu o technologie przyjazne dla otoczenia – będzie to zrównoważona budowla w ramach zbiorowej reakcji na zmiany klimatyczne.

Nowy punkt miejski Seulu

Oczekuje się, że Seoul Ring będzie nowym punktem orientacyjnym miasta, który wzmocni globalną pozycję Seulu i jego atrakcyjność, jednocześnie ożywiając lokalną gospodarkę. Przed wybraniem parku Haneul władze lokalne chciały znaleźć najbardziej reprezentatywne widoki Seulu widziane z rzeki Hangang.

Komisja wzięła pod uwagę wyspę Nodeul, park Yeouido i Jamsil wraz z parkiem Haneul, po czym zawęziła listę do wyspy Nodeul ze względu na jej infrastrukturę i park Haneul ze względu na widok i symbolikę opartą na dostępności, sąsiedniej infrastrukturze turystycznej, widoku, punkcie orientacyjnym i zrównoważonym rozwoju.

Rząd metropolitalny Seulu twierdzi, że Haneul Park jest uważany za znaczące miejsce ze względu na jego symbolikę jako bramy zarówno do Seulu, jak i zjednoczonej Korei. Park jest lokalizacją geograficznie bliską Korei Północnej, co pokazuje harmonię i ponowne zjednoczenie rasy koreańskiej.

informacje o projekcie
nazwa: Seoul Ring
deweloper: rząd metropolitalny Seulu

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: DesignBoom | Rząd Metropolitalny Seulu