Pod iOS 16.4 włączysz izolację głosu dla połączeń komórkowych

Sprawdź, jak włączyć filtrowanie dźwięków otoczenia dla rozmów komórkowych na iPhonie z systemem iOS 16.4.

Izolacja głosu dla połączeń komórkowych na iPhonie z systemem iOS 16.4
Izolacja głosu dla połączeń komórkowych na iPhonie z systemem iOS 16.4

Wraz z systemem iOS 15 Apple wprowadziło nowe tryby Izolacja głosu (Voice Isolation) i Szerokie spektrum (Wide Spectrum), pozwalające zmienić przechwytywanie dźwięku za pomocą wbudowanego mikrofonu iPhone’a. Jednak te tryby były dostępne tylko dla połączeń przez aplikację FaceTime i w niektórych aplikacjach do rozmów głosowych innych firm. Ale wraz z wprowadzeniem aktualizacji systemu iOS 16.4 Apple wprowadzi Izolację dźwięku również dla połączeń przez sieć komórkową.

Zobacz też: iOS 16.4 beta otrzymuje szybką aktualizację Rapid Security Response

Jeśli chcesz, aby podczas połączeń Twój głos był wyraźnie słyszalny, natomiast pozostałe dźwięki były odfiltrowywane, możesz włączyć tryb Izolacja głosu (dostępny na obsługiwanych modelach – iPhone XR oraz SE 2. gen. i nowszych).

Tryb Izolacja dźwięku traktuje Twój głos priorytetowo w połączeniach FaceTime i komórkowych oraz blokuje dźwięki otoczenia.

Oto jak włączyć izolacji głosu na iPhonie z systemem iOS?

Informacja o wprowadzeniu nowej funkcji do połączeń komórkowych została potwierdzona przez samego Apple’a w oficjalnej notatce dotyczącej zawartości uaktualnienia systemu iOS 16.4 RC, który został udostępniony programistom i beta testerom we wtorek.

Jak wyjaśniła firma, funkcja Izolacja głosu „nadaje priorytet Twojemu głosowi i blokuje hałas z otoczenia” podczas połączeń. Do tej pory ten tryb był dostępny przede wszystkim tylko dla połączeń przez aplikację FaceTime.

Jeśli masz już zainstalowany system iOS 16.4 na swoim iPhonie, możesz włączyć izolację głosu dla połączeń komórkowych:

  • Rozpocznij z kimś rozmowę telefoniczną
  • Podczas rozmowy otwórz Centrum sterowania na swoim iPhonie
  • Stuknij Tryb mikrofonu
  • Wybierz z listy opcję Izolacja głosu

Gdy ten tryb jest włączony, iPhone blokuje dźwięki zewnętrzne, aby wyostrzyć Twój głos. Jeśli chcesz wyłączyć ten tryb, wykonaj ponownie te same czynności i wybierz z listy opcję Standard.

Warto zauważyć, że przynajmniej na razie tryb Szerokie spektrum (Wide Spectrum) nie jest dostępny dla połączeń komórkowych. W tym trybie iPhone działa dokładnie odwrotnie i intensyfikuje przechwytywanie wszystkich dźwięków wokół Ciebie podczas rozmów. Użytkownicy iPada i Maca mają również dostęp do obu trybów podczas korzystania z FaceTime’a.

Więcej o iOS 16.4

Uaktualnienie iOS 16.4 zawiera wiele nowych funkcji i ulepszeń. Obejmuje to dziesiątki nowych emotikonów, powiadomienia dla aplikacji internetowych, obsługę 5G Standalone, nową architekturę HomeKit i nie tylko.

Oczekuje się, że Apple opublikuje publiczną wersję aktualizacji iOS 16.4 dla wszystkich w najbliższych dniach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Apple