„Shelter” symulacja przetrwania rodziny borsuków wreszcie na Androidzie

Z okazji 10. rocznicy, urocza symulacja przetrwania borsuków pt. „Shelter” pojawia się na urządzeniach z Androidem.

Shelter: An Animal Adventure - wersja gry na Androida

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałoby życie, gdybyś był borsukiem wychowującym młode na wolności? Nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ doskonała gra symulacyjna przetrwania Shelter: An Animal Adventure trafiła na Androida z okazji 10. rocznicy gry. Twoim zadaniem będzie ochrona młodych przed niebezpiecznymi ptakami i innymi drapieżnikami, a wszystko to podczas przemierzania niebezpiecznego terenu. Urocza grafika low-poly (w stylu indie games) dodaje uroku temu stylowemu i przyjemnemu symulatorowi.

Zobacz też: O tym, jak symulator kozy wygrał internety?

Poniższy zwiastun to tylko przedsmak tego, czego można się spodziewać po zupełnie nowej mobilnej wersji Shelter. Możesz wyraźnie zobaczyć stylową grafikę low-poly i sposób, w jaki przedstawiono dziką przyrodę wypełnioną zwierzętami.

Oczywiście twoim głównym zadaniem będzie poprowadzenie młodych borsuków przez to pełne niebezpieczeństw środowisko. Ale to nie wszystko; Młode muszą jeść, więc będziesz musiał polować i zdobywać dla nich pożywienie. Co najlepsze, każda rozgrywka jest wyjątkowa – oznacza to, że jest mnóstwo powodów, by powtarzać ją wielokrotnie.

Po przetestowaniu gry mogę stwierdzić, że jest to prosta i przyjemna rozrywka. Nie ma obsługi kontroler — będziesz musiał grać za pomocą ekranu dotykowego. Na szczęście sterowanie na ekranie dotykowym jest intuicyjne i responsywne. Za pomocą lewego kciuka sterujesz mamusią borsuka, a prawym sterujesz kamerą. Cała gra jest w 30 klatkach na sekundę i skaluje się do różnych proporcji, więc powinna wypełnić cały ekran.

W przeciwieństwie do niektórych współczesnych gier, Shelter nie prowadzi cię rękę, więc to ty decydujesz, jak się rozwijać. Przykładem tego jest scena początkowa, w której musisz nakarmić chore młode rzepą.

Nie jest to wyjaśnione graczowi, ale nie możesz opuścić samouczka, dopóki tego nie zrobisz. Metoda prób i błędów będzie bardzo pomocna przez całą rozgrywkę, więc w tej grze trzeba na szczęście wysilić trochę swoje szare komórki – nie ma bezmyślnego klikania.

Shelter jest dostępny w Sklepie Play jako darmowa wersja, każdy może wypróbować grę, a jeśli ci się spodoba to po zakończeniu okresu próbnego możesz zapłacić 5 USD, aby odblokować resztę (wersja na Steamie kosztuje 15 USD, ale jest obecnie w promocji z okazji 10-lecia).

Jeśli chcesz wskoczyć do świata low-poly, pełnego niebezpieczeństw wraz z kilkoma uroczymi młodymi borsukami, możesz pobrać Shelter: An Animal Adventure ze sklepu z aplikacjami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police