Nisshoku przechwytuje światło otoczenia, emanując blaskiem przypominającym zaćmienie

Stworzone przez Yuichiro Morimoto – Nisshoku eliminuje zapotrzebowanie na elektryczność i pięknie świeci!

Nisshoku | proj. Yuichiro Morimoto
Nisshoku | proj. Yuichiro Morimoto

Zasilane światłem Nisshoku stopniowo rozświetla się, emanując ciepłą poświatą bez potrzeby elektryczności. Lampa zaprojektowana przez Yuichiro Morimoto pochłania promienie światła na specjalnie obrobioną akrylową powierzchnię i uwalnia je wzdłuż krawędzi okręgu. Gdy stopniowo staje się oświetlone, przypomina obraz zaćmienia Słońca — stąd wzięła się nazwa przedmiotu, od japońskiego znaczenia zaćmienia.

Ponieważ Nisshoku wychwytuje światło z otoczenia, to sposób, w jaki świeci, również odpowiednio zmienia się w zależności od warunków otoczenia.

Mając na uwadze erę nadmiernego zużycia energii elektrycznej, w której problemy z energią są powszechne, a ich wpływ na środowisko jest tragiczny, Yuichiro Morimoto stworzył rozwiązanie oświetleniowe, które świeci bez zasilania prądem. Projektant zaczerpnął inspirację dla tej koncepcji z akrylowej płyty przechwytującej światło, która zasilana bez użycia baterii zbiera światło z otoczenia i uwalnia je na swoich krawędziach.

Wykorzystując ten mechanizm do stworzenia oświetlenia, które nie wykorzystuje elektryczności, Morimoto eksperymentował na różne sposoby, aby zmaksymalizować właściwości powierzchni płyty.

Nisshoku | proj. Yuichiro Morimoto
Nisshoku | proj. Yuichiro Morimoto

Wybrany materiał wykorzystuje specjalny akryl zwany płytą kondensacyjną, a ostateczna technika zastosowana w celu uzyskania świecącego efektu eksponuje powierzchnię, aby zmaksymalizować ilość zebranego i emitowanego światła, zakrywa całą krawędź, aby ukryć mechanizm. Ponadto na wierzchu umieszczono warstwę mlecznobiałego opalizującego akrylu, aby rozproszyć światło.

Nisshoku | proj. Yuichiro Morimoto
Nisshoku | proj. Yuichiro Morimoto

informacje o projekcie
nazwa: Nishoku
Projektant: Yuichiro Morimoto

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yuichiro Morimoto | DesignBoom