Bot AI w wyszukiwarce Bing potajemnie działał w oparciu o GPT-4

Nowy chatbot Bing firmy Microsoft, oparty na sztucznej inteligencji, przez cały czas polegał na nowo ogłoszonym modelu GPT-4.

GPT-4 OpenAI

OpenAI właśnie ogłosiło swój model języka GPT-4 AI nowej generacji, ale okazuje się, że korzystała już z niego duża aplikacja: wyszukiwarka Bing firmy Microsoft, funkcja oparta na sztucznej inteligencji. „Z przyjemnością potwierdzamy, że nowy Bing działa na GPT-4, dostosowanym do wyszukiwania”, zgodnie z postem na blogu Yusufa Mehdiego, szefa marketingu konsumenckiego Microsoftu. „Jeśli korzystałeś z nowej wersji Binga w wersji zapoznawczej w dowolnym momencie w ciągu ostatnich sześciu tygodni, już wcześniej miałeś okazję zapoznać się z mocą najnowszego modelu OpenAI”.

Przeczytaj też: Bing z ponad 100 mln aktywnych użytkowników dziennie dzięki ChatGPT

Oparty na sztucznej inteligencji chatbot Bing zapewnia podsumowane odpowiedzi na zapytania w sposób, który ma sprawiać wrażenie bardziej konwersacyjnego niż zwykła wyświetlana lista niebieskich linków. Microsoft wcześniej poinformował, że nowy Bing jest zasilany przez tak zwany model „Prometheus”, ale do tej pory nie było jasne, czy korzysta z GPT-4.

Nowy Bing skorzysta z przyszłych ulepszeń OpenAI do „GPT-4 i nie tylko”, informuje Mehdi. Firma łagodzi również ograniczenia, które nałożyła na chatbota Bing AI, aby zapobiec niektórym dziwnym zachowaniom. Według Bing CVP Jordi Ribas użytkownicy będą teraz mogli mieć 15 tur na sesję i maksymalnie 150 dziennie.

To był wielki dzień dla wiadomości związanych ze sztuczna inteligencją. Oprócz informacji dotyczących Binga i oficjalnego ogłoszenia GPT-4, Google ogłosiło szereg funkcji AI, które pojawią się w Gmailu, Dokumentach i nie tylko, a także otworzy dostęp do własnego modelu języka AI, PaLM.

Ale wciąż czekamy na szerszą dostępność własnego chatbota Google opartego na sztucznej inteligencji, Bard.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge