Brave Firewall + VPN także na komputerach

Przeglądarka Brave Browser z Firewallem i usługą VPN dostępna jest teraz także w wersji na komputery – stając się kompletnym międzyplatformowym narzędziem.

Brave Browser Firewall + VPN (desktop)

Firma Brave, która rozwija swoją alternatywną przeglądarką, ogłosiła dzisiaj, że jej usługa Firewall + VPN została rozszerzona na przeglądarkę w wersji na komputery stacjonarne, co oznacza, że jest dostępna do użytku na komputerach Mac i PC, a także na iPhone’ach, iPadach i urządzeniach z Androidem.

Przeczytaj też: „Brave” na iOS-a z ulepszeniami prywatności

Brave od dawna oferuje usługę VPN na iPhonie i iPadzie, ale teraz będzie dostępna międzyplatformowo dla użytkowników Brave’a. Subskrypcja Brave VPN kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie, a dzięki nowej funkcji międzyplatformowej można z niej korzystać łącznie na pięciu urządzeniach jednocześnie.

Przeglądarka Brave została zaprojektowana tak, aby blokować reklamy i moduły śledzące w celu zapewnienia bardziej prywatnego przeglądania, które uniemożliwia śledzenie na stronach internetowych. Brave Firewall + VPN chroni również przed modułami śledzącymi poza przeglądarką Brave. Blokuje stronom internetowym i aplikacjom dostęp do adresu IP i informacji o lokalizacji, podczas gdy zapora ogniowa usługi blokuje moduły śledzące i „inne uciążliwości online”.

Abonenci Brave VPN mogą aktywować usługę na komputerze Mac, otwierając przeglądarkę Brave, przechodząc do menu Ustawienia i włączając VPN.

Opcja VPN dla komputerów stacjonarnych zostanie udostępniona użytkownikom w różnych regionach w ciągu najbliższych kilku dni, a Brave poinformowało, że użytkownicy powinni sprawdzić dostępność tej opcji „wkrótce”, jeśli nie jest już dostępna dzisiaj. Użytkownicy iPhone’a i Androida mogą logować się na swoje konta i łączyć więcej urządzeń mobilnych lub stacjonarnych.

Przeglądarkę mobilną „Brave” pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Brave | Macrumors