„Chłopiec, kret, lis i koń” zdobył Oscara dla Apple TV+

Amerykańska Akademia przyznała Apple TV+ Oscara, tym razem za film animowany „Chłopiec, kret, lis i koń”.

„Chłopiec, kret, lis i koń” Apple TV+

Oscary zostały wręczone w niedzielę wieczorem podczas 95. dorocznej ceremonii rozdania Oscarów w Los Angeles. Chłopiec, kret, lis i koń (tyt. oryg. The Boy, the Mole, the Fox and the Horse) to ręcznie rysowana animacja, dlatego zdobyła Oscara w kategorii dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. Trwa 34 minuty i opowiada o nieprawdopodobnej więzi między czterema przyjaciółmi, którzy odkrywają znaczenie życzliwości, odwagi i nadziei.

Przeczytaj też: Dlaczego „Wszystko wszędzie naraz” zdobył 7 Oscarów?

Animacja została oparta na książce Charliego Mackesy’ego o tym samym tytule. Mackesy wyreżyserował także wersję filmową.

Historia z bestsellerowej książki Charliego Mackesy’ego ożywa w przepięknej animacji od NoneMore i Bad Robot Productions. Obejrzyj tworzenie się nietypowej więzi pomiędzy czwórką przyjaciół, którzy odkrywają znaczenie dobroci, odwagi i nadziei.

Jesteśmy bardzo dumni z Charliego i genialnego zespołu, który przeniósł Chłopca, Kreta, Lisa i Konia na ekran i serdecznie dziękujemy Akademii za dzisiejsze uznanie. Ta potężna historia wywarła głęboki wpływ na odbiorców na całym świecie i pokazała, że bez względu na wiek i miejsce zamieszkania nigdy nie jest za późno, aby szerzyć więcej współczucia, empatii i życzliwości w naszym codziennym życiu. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych osób, w tym dla naszych zespołów na całym świecie. Dziś wieczorem wszyscy świętujemy razem z wami.

— powiedział Zack Van Amburg, jeden z szewfów Apple ds. Worldwide Video

Ten krótkometrażowy film animowany został ostatnio uhonorowany nagrodą BAFTA Film Award, czterema nagrodami Annie, w tym dla najlepszej produkcji specjalnej, oraz nominacją do nagrody NAACP Image Awards dla najlepszego filmu krótkometrażowego (animowanego).

Każdy, kto go przegapił lub chciałby zobaczyć go ponownie, może obejrzeć nagrodzoną produkcję na Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple