Enabot EBO X aż 20 razy przekroczył cel na Kickstarterze

Domowy robot EBO X od Enabot otrzymał prawie 2000% wsparcia planowego celu na Kickstarterze, i ma służyć całej rodzinie.

Enabot EBO X – Your smart guardian
Enabot EBO X – Your smart guardian | fot. Enabot

Firma Enabot reklamuje swojego najnowszego EBO X jako „pierwszego prawdziwego bota rodzinnego”, który ma pomagać, chronić, zapewniać rozrywkę i informować Twoich bliskich podczas samodzielnego poruszania się po domu. Uruchomienie sprzedaży za pośrednictwem Kickstartera wiąże się z dużą zniżką w stosunku do planowanej ceny detalicznej 999 USD (ok. 4400 zł), a jednocześnie mogło pomóc w zdobyciu wparcia w wysokości ponad 1900% pierwotnego zakładanego celu projektu w tak krótkim czasie.

Przeczytaj też: Robot-zwierzak Loona wygląda jakby był z filmu Disneya

Enabot to firma, która wydaje się stawiać wszystko na założeniu, że wreszcie nadszedł czas automatyzacji domowej. W tym celu wydała własnego najnowszego „rodzinnego bota” za pośrednictwem Kickstartera jako ostateczne spełnienie tej obietnicy.

EBO X jest zasadniczo ulepszoną wersją swojego poprzednika Air, z kamerą 4K zamiast FHD. Enabot twierdzi, że robot łączy w sobie wszystkie funkcje inteligentnego głośnika, monitora zdrowia i elektronicznego towarzysza zwierząt domowych w jednym — a do tego może samodzielnie poruszać się po domu z „precyzyjnym” wykrywaniem przeszkód i domowników.

Gadżet ze sztuczną inteligencją ma „stabilizowaną” kamerę 4K dla funkcji bezpieczeństwa i obsługuje Alexę do pomocy głosowej, ale może również autonomicznie skanować dom dzięki „nawigacji V-SLAM”.

Zdolności te, nadawane przez „ulepszony” dwurdzeniowy układ X3M obsługujący 5 TOPS, są przeznaczone do wykonywania takich zadań, jak wykrywanie upadków i pomaganie zwierzętom domowym, dzieciom lub wykrywać intruzów w potencjalnie niebezpiecznych lub wrażliwych obszarach domu.

EBO X może również pomóc użytkownikowi w automatyce domowej, wyszukiwaniu głosowym lub rodzinnej rozrywce, dzięki wbudowanemu dźwiękowi dostrojonemu przez Harman AudioEFX. Z drugiej strony, jego konstrukcja „Sphero-on-wheels” wciąż ma pewne ograniczenia, głównie w postaci niemożności wchodzenia po schodach lub bycia widzianym z wysokości lub z daleka.

Niemniej jednak EBO X zgromadził już prawie 2000% swojego celu 10.000 USD w kampanii na Kickstarterze, czyli nieco poniżej 200.000 USD — a do końca finansowania pozostało aż 41 dni.

Zobacz jak EBO X ma radzić sobie w praktyce:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Enabot | Kickstarterze | Notebookcheck