Realme wprowadza Mini Capsule w modelu C55

Realme bezwstydnie klonuje Dynamic Island firmy Apple i wprowadza jako Mini Capsule w nowo wydanym modelu Realmy C55.

Ale wiecie co? To dobra funkcja i cieszę się, że dzięki temu więcej osób uzyska do niej dostęp. Niecałe sześć miesięcy po debiucie na iPhonie 14 Pro, dynamiczna wyspa (Dynamic Island) firmy Apple trafiła na telefon z Androidem jako natywna funkcja. Realme C55, który właśnie został wprowadzony na rynek w Indonezji (za pośrednictwem GSMArena), zawiera funkcję, którą firma nazywa „Mini Capsule” (mini kapsułka) – czarny pasek w kształcie pigułki, który nałożony jest na aparat do selfie.

Animacja na stronie internetowej Realme pokazuje Mini Capsule wystającą z lewej i prawej strony wycięcia w aparacie do selfie w telefonie. Jego możliwości obejmują wyświetlanie stanu naładowania telefonu, wykorzystania danych i liczby kroków.

Pomimo tego, jak bezwstydne to wszystko jest, ogólnie jestem za tym, aby dobre nowe funkcje telefonu były jak najpowszechniej stosowane. Dynamic Island jest całkiem fajną funkcją na iPhonie 14 Pro. Jeśli ten interfejs użytkownika będzie (ostatecznie) dostępny zarówno na wszystkich iPhone’ach, jak i na większej liczbie urządzeń z Androidem, mam ostrożną nadzieję, że więcej twórców aplikacji podejmie wysiłek, aby go wspierać.

A jeśli plotki o nadchodzącym modelu Nova 11 od Huawei są prawdziwe, Realme C55 może nie być ostatnim telefonem z Androidem, który przyrealmejął pionierską funkcję Apple’a.

Oprócz tego, że posiada Mini Capsule, Realme C55 to typowy telefon z Androidem, który jest również niedrogi. Jest wyposażony w procesor Helio G88, ma do 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci oraz 6,72-calowy wyświetlacz 1080p 90 Hz. Ma baterię 5000 mAh i można ją szybko ładować za pomocą ładowarki 33 W. Wykorzystuje standard ładowania SuperVOOC, który możesz znać jako technologię Oppo (Realme jest pod tym samym parasolem BBK Electronics).

Animacja prezentująca Mini Capsule w realme C55
Animacja prezentująca Mini Capsule w realme C55

Realme C55 jest dostępny w sprzedaży w Indonezji już od 2.999.000 Rp (około 195 USD). Chociaż oficjalna data premiery nie została jeszcze potwierdzona na Zachodzie, dyrektor generalny Realme Europe Francis Wong mówi, że „wkrótce” pojawi się w Europie. W międzyczasie, jeśli chcesz wypróbować interfejs w stylu Dynamic Island na swoim obecnym telefonie z Androidem, możesz wypróbować aplikację DynamicSpot.

Apple może przygotowywać się do wprowadzenia Dynamic Island do większej liczby modeli iPhone’a w tegorocznej ofercie iPhone’a 15 – który podobno będzie zawierał tę funkcję w wersji iPhone 15 i 15 Plus (oprócz modeli Pro).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge