TOP 10 najpopularniejszych modeli smartfonów w 2022 roku

iPhone’y firmy Apple dominują w rankingu dziesięciu najlepiej sprzedających się modeli smartfonów w 2022 roku.

Ranking: TOP 10 najlepiej sprzedających się modeli smartfonów w 2022 roku
Ranking: TOP 10 najlepiej sprzedających się modeli smartfonów w 2022 roku | Counterpoint

Firma Apple z łatwością zdobyła tytuł najpopularniejszej marką smartfonów w zeszłym roku, a osiem modeli iPhone’a znalazło się na liście 10 najlepiej sprzedających się smartfonów 2022 roku Tak wynika z raportu Counterpoint Research Global Monthly Handset Model Sales Tracker, który stawia Apple jako lidera z tak wieloma pozycjami na liście w pierwszej dziesiątce. Pozostałe dwa miejsca zajęły urządzenia firmy Samsung.

Zobacz też: TOP 10 najlepiej sprzedających się modeli smartfonów w 2018 r.

Według raportu iPhone 13 firmy Apple był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2022 roku, odpowiadając za 28% sprzedaży wszystkich iPhone’ów i osiągając status najlepiej sprzedającego się smartfona na głównych rynkach, takich jak Chiny, Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Dane firmy Counterpoint sugerują, że iPhone 13‌ pozostawał smartfonem numer jeden każdego miesiąca od jego wprowadzenia na rynek we wrześniu 2021 roku.

W porównaniu z iPhone’em 13 Pro Max, który był drugim najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2022 roku, sprzedano dwa razy więcej modeli iPhone’a 13‌, co podkreśla dużą popularność tego urządzenia na różnych rynkach.

W odniesieniu do iPhone’a 14 Pro Max raport wskazuje, że:
Po raz pierwszy w 2022 roku wariant Pro Max z serii „iPhone” odnotował większy wolumen niż modele Pro i podstawowe. Pomogło to iPhone’owi 14 Pro‌ Max zająć trzecie miejsce na liście w 2022 roku. Był to najlepiej sprzedający się model smartfona we wrześniu, październiku i listopadzie 2022 r.

Solidna sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Chinach sprawiła, że iPhone 12 – najlepiej sprzedający się smartfon 2021 roku – zajął szóste miejsce, powyżej iPhone’a 14‌ i iPhone’a 14 Pro, mimo że jest najstarszym telefonem Apple’a na liście. Tymczasem iPhone SE (2022) zajął dziesiąte miejsce, dzięki wysokiej sprzedaży w Japonii.

Wreszcie, dwa miejsca Samsunga na liście to podstawowy Galaxy A13 jako czwarty najlepiej sprzedający się smartfon oraz Galaxy A03, który dopełnił pierwszą dziesiątkę. To o jedno miejsce więcej na liście niż koreańska firma osiągnęła rok wcześniej .

„Wierzymy, że udział 10 najlepszych smartfonów wzrośnie w 2023 roku, ponieważ marki skupią się na usuwaniu zapasów i optymalizacji premier nowych urządzeń” – powiedzieli analitycy Counterpoint, Harshit Rastogi i Karn Chauhan. „Oczekujemy również, że marki będą nadal odchudzać swoje portfolio w 2023 roku, aby zminimalizować kanibalizację. Liczba aktywnych modeli smartfonów na światowym rynku już spadła z ponad 4200 w 2021 roku do około 3600 w 2022 r.oku”

W 2023 roku Apple kontynuuje sprzedaż iPhone’a 12 i iPhone’a 13 wraz z serią iPhone’a 14 i iPhone’a SE trzeciej generacji, co podkreśla stałą popularność starszych modeli wśród nowych i powracających klientów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Counterpoint | Macrumors