Spotify z wyglądem przypominającym TikToka

Spotify wprowadza „największą jak dotąd ewolucję” dzięki nowemu kanałowi domowemu w stylu TikToka na iOS-a i Androida.

Nowy wygląd Spotify na urządzeniach mobilnych (marzec 2023)

Podczas wydarzenia „Stream On” Spotify zaprezentowało gruntowną zmianę, która jest wprowadzana w aplikacjach na urządzeniach z systemami iOS i Android. Dwa z największych komponentów obejmują podglądy wideo i audio muzyki, podcastów i audiobooków w kanale głównym oraz nowe kanały wideo do odkrycia w wyszukiwarce.

Zobacz też: DJ Spotify to oparta o sztuczną inteligencję niestandardowa playlista!

Firma nazywa gruntowny przegląd interfejsu użytkownika „nowym, dynamicznym interfejsem mobilnym stworzonym z myślą o głębszym odkrywaniu i bardziej znaczących połączeniach między artystami a fanami” i że jest to „nasza największa jak dotąd ewolucja”.

Spotify mówi, że „nowa generacja słuchaczy pragnie lepszych sposobów na odsłuchiwanie dźwięku przed pełnym zanurzeniem się w albumach” i dlatego przechodzi na „bardziej aktywne wrażenia” dzięki „całkowicie nowemu i interaktywnemu projektowi”.

Oto jak Spotify opisuje nowy mobilny kanał główny i funkcję wyszukiwania:

  • Podgląd muzyki, podcastów i programów oraz audiobooków w domu: po prostu stuknij w kanał Muzyka, Podcasty i programy lub Książki audio, aby przeglądać spersonalizowane wizualne i dźwiękowe podglądy list odtwarzania, albumów, odcinków podcastów i audiobooków. Następnie stuknij, aby zapisać lub udostępnić, wejść głębiej w strony wykonawcy lub podcastu, odtworzyć od początku lub kontynuować słuchanie od miejsca, w którym zakończył się podgląd.
  • Nowe kanały do odkrywania w wyszukiwarce: przewijaj w górę lub w dół, aby przeglądać krótkie klipy Canvas z utworów z Twoich ulubionych gatunków. Następnie łatwo zapisz utwór na liście odtwarzania, śledź wykonawcę lub udostępnij znajomym — wszystko z jednego miejsca. Możesz także odkrywać pokrewne gatunki, korzystając z hashtagów w kanale, aby łatwo odkrywać nowe ulubione utwory. Możesz nawet przeglądać utwory na niektórych swoich ulubionych listach odtwarzania, takich jak Discover WeeklyRelease RadarNew Music Friday, i RapCaviar.

Po wyświetleniu podglądu treści z nowym wyglądem możesz:

  • Zapisać, pobierać lub udostępniać jednym stuknięciem: po prostu stuknij ikonę Plus (+), aby zapisać swoje rekomendacje w swoich odcinkach lub bibliotece. Następnie pobierz lub ustaw w kolejce, dotykając trzech kropek u dołu podglądu.
  • Odtworzyć od początku: naciśnij Odtwórz, aby odsłuchać utwór, album, playlistę lub odcinek od początku. W przypadku podcastów stuknij „kontynuuj słuchanie”, aby odtworzyć resztę podglądu od początku.
  • Zanurzyć się jeszcze głębiej: dotknięcie rekomendacji przeniesie Cię do listy odtwarzania, albumu lub singla, aby odkryć jeszcze więcej powiązanych dźwięków.

Jak zwykle Spotify nie podało dokładnej daty wprowadzenia nowego interfejsu użytkownika, ale mówi, że „zaczyna go udostępniać użytkownikom Premium i Free na całym świecie pod systemami iOS i Android”. Wspomniano również, że wdrożenie nastąpi w „nadchodzących tygodniach i miesiącach”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | 9TO5Mac